На курортах Іспанії заявили про дискримінацію туристів: безглузді ініціативи щодо ковідних паспортів можуть закінчитися дуже погано

Туристи, які приїжджають на курорти Іспанії, зіткнулися з утисками через антиковидні заходи безпеки: їх не пускають у публічні місця та відмовляють у заселенні в готелі без сертифікату про вакцинацію, заявили іспанські ЗМІ.

Як зазначила Асоціація туризму Бенідорма – популярного курортного міста у знаменитому туристичному районі Коста-Бланка, гості «втратили будь-яке самовладання» через нове правило видачі паспортів Covid на курорті. Зрештою дурні ініціативи щодо запровадження ковід-сертифікатів та дискримінації за ознакою вакцинації можуть закінчитися тим, що туристи оголосять бойкот популярним раніше курортам та виберуть доступніші напрями.

За словами експертів турсектору, використання паспорта відганяє постійних гостей. Згідно з новими правилами, туристи та жителі міста-курорту тепер мають пред’являти Covid-паспорт, щоб увійти до барів та ресторанів, які обслуговують понад 50 осіб. За даними асоціації, клієнти розлючуються від нових заходів і сформованої дискримінації.

Представники готельних закладів наголосили, що паспорт виглядає як «примус» і він відштовхує туристів. «Постійні клієнти виходять із себе та заявляють, що більше не повернуться на курорт. Ми є і залишаємося сектором, з яким найбільше погано поводяться через політичні рішення під час пандемії. Гостинність – це сектор щастя, де ми не питаємо про політичні переконання людей, самотні вони чи ні, чи хворі вони. Ми відчуваємо примус, оскільки ми або застосовуємо паспорт або стикаємося з додатковими обмеженнями», – навели слова президента COBRECA Пабло Гонсалеса місцеві газети.

Згідно з новими законами можуть постраждати і власники закладів, які не розклеять плакати, що попереджають про нові закони, так і туристи, які порушили закон про паспорти. Перші можуть отримати штраф у сумі до 18 300 гривень., другі – понад 17800 в рубльовому еквіваленті.

Для отримання паспорту Covid мешканцям та туристам необхідно пройти повну вакцинацію, пройти тест протягом останніх 72 годин або подати довідку про перенесений коронавірус в останні місяці.

Всі ці суворі заходи негативно вплинули на готельний бізнес популярного курорту, який має попит головним чином у британських туристів. “Групове бронювання готелів призвело до страйків і бунтів, тому що якщо у великій компанії в одного гостя немає паспорта, то всі вони відправляються в інше місце місткістю менше 50 осіб”, – заявив експерт.

Незадоволені і працівники готелів, які витрачають час, коли їм доводиться запитувати у туристів їх сертифікати та посвідчення особи. Це спричинило уповільнення обслуговування, і заклади почали отримувати скарги від клієнтів.

Останнім часом на іспанських курортах, зокрема Бенідормі, спостерігається зростання кількості випадків захворювання на Covid, у яких деякі місцеві чиновники звинувачують британських туристів.

Щоб не закривати туризм, на місцях були створені центри вакцинації, де мандрівники, що прибули, можуть поставити щеплення.

Як пояснили чиновники, таким чином курорт намагається контролювати зростання захворюваності. Наприклад, у листопаді близько 20.000 британських туристів приїхали до курортного міста Бенідорм на щорічну костюмовану вечірку. Проте через ковід захід був скасований, але багато туристів все ж таки виходили на вулиці, щоб випити та відсвяткувати довгоочікувану подію.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі