Греція підтвердила ще раз дату раннього відкриття літнього сезону 2022 року для туристів

Вже з першого березня, тобто, через два з половиною тижні, Греція відкриє літній сезон для іноземних туристів та українцыв, у тому числі. Про це нагадав уряд країни в особі міністра туризму Василіса Кікіліаса. Очевидно, таким чином влада хоче заповнити втрачений через коронавірус туристичний час.

Незважаючи на швидке поширення ковіда та його нових варіантів, особливо омікрон-штаму, Греція продовжувала приймати велику кількість іноземних мандрівників, включаючи наших співвітчизників. У зв’язку з цим чиновник заявив, що те, як країна справляється із ситуацією з коронавірусом, дуже важливо. «Те, як ми впоралися з пандемією, було настільки важливо, що в той час, як усі інші середземноморські країни були закриті в 2020 році, ми відкрилися. А торік, коли всі вважали, що доходи від туризму становитимуть 5-6 мільярдів євро, вони сягнули 10.5-11 мільярдів євро. Величезний внесок у грецьку економіку та торгівлю», – наголосив він.

Також читайте: Вартість відпочинку в Туреччині подорожчає на 100%: названі терміни та причини

Нещодавно Кікіліас наголосив, що Міністерство туризму та фахівці туристичного сектору протягом цього року намагаються досягти рівня, що передує пандемії. Цим і пояснюється бажання грецької влади розпочати туристичний сезон не з середини квітня, як завжди, а на півтора місяці раніше. «Я бачу, що перший круїзний лайнер вже вирушив до Салоніки та Волоса. У нас буде 765 круїзів, 55 відсотків з яких матимуть порт приписки у Піреї, Салоніках, Іракліоні, грецьких островах», – розповів міністр.

Крім того, туроператори, а також авіакомпанії закликають збільшити кількість місць, бронювань квитків та місць на цей рік на 30-50 відсотків, що, за даними влади республіки, дає прогнози, що обнадійливі, за кількістю туристів. «Минулого року я привіз 1.5 мільйона мандрівників, цього року хочу привезти 3 мільйони», – зазначив генеральний директор TUI, німецької туристичної компанії, під час свого візиту на острів Родос.

У гонитві за туристами

Згідно з дослідженням, проведеним Грецькою конфедерацією туризму (SETE), туристи з Німеччини, Великобританії та США були головними туристами з витрат у Греції у доковідному 2019 році. У звіті, опублікованому SETE, наголошувалося, що туристи з Німеччини залишили близько 3 мільярдів євро у 2019 році, що загалом становило 16.7 відсотка від обсягу доходів від туризму. За даними грецької влади, кожен четвертий євро в економіці країни прямо чи опосередковано надходить від туризму і доходить до середньої грецької сім’ї, яка займається малим та середнім бізнесом: тримає ресторан, магазин або орендує лежаки.

Також читайте: Туристичний сезон у Греції розпочнеться 1 березня

З іншого боку, своїм сміливим рішенням Греція має намір «відкусити» частину пирога, яка могла б належати Туреччині – головному конкуренту грецьким курортам. «Турецька ліра різко впала, і це справді може бути на руку грецькій владі… Я розумію, що частина обсягу, може у нас «відібрати» Туреччина, але вже точно не той великий відсоток, якого ми прагнемо і який принесе великі доходи країні», – резюмував голова відомства.

Традиційно сезон відпусток на більшості грецьких островів починається у квітні та закінчується наприкінці жовтня. Пік курортного сезону в Греції припадає на період з початку липня до кінця серпня, коли температура стає вищою і море прогрівається до комфортних значень – саме в цей час натовпи іноземців та місцевих жителів приїжджають на грецькі острови. Період із грудня по березень зазвичай вважається холодними місяцями для пляжної відпустки, хоча навіть у цей час буває багато кришталево чистих, погожих днів. Найм’якіший зимовий клімат можна знайти на Родосі або у південно-східній частині Криту. Рання весна в Греції прекрасна для прогулянок та фотосесій на тлі диких квітів та зелених пейзажів.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «П’ять напоїв, які спалюють жир на животі».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі