Франція обмежить кількість туристів, які приїжджають у країну: туристи завдають шкоди, а користі немає

Звернення: «Досить, нам більше не потрібно стільки туристів!» – Знову поширюється в Європі. Країна, що найбільш відвідувана туристами, — Франція — заявила про намір обмежити кількість туристів, які приїжджають до Галії. Причина проста: туристи завдають шкоди, створюють високе навантаження на інфраструктуру і незліченні натовпи в районах, що найбільш відвідувані, а також знищують «біологічну різноманітність». При цьому очікуваної користі, зокрема й фінансової, вони нібито не приносять.

Як цитує французька преса, міністерство туризму заявило, що 80% річної туристичної діяльності зосереджено на 20% території країни. У зв’язку з цим відомство підготувало стратегію, яка має переконати іноземних гостей прямувати досліджувати історичні, культурні та природні багатства країни у менш відомі регіони Франції.

При цьому окремо міністр туризму Олівія Грегуар підкреслила, що метою стратегії є управління потоком відвідувачів у розпал сезону, причому вона в першу чергу спрямована на захист навколишнього середовища, покращення якості життя місцевого населення і вже потім на гарне проведення відвідувачів. Відповідно до підготовленої стратегії соціальні мережі будуть використовуватися для заохочення людей шукати незвичайні місця та подорожувати поза літніми місяцями, а також для пояснення ризиків надмірного туризму.

Причому на це рішення уряду вплинула тиснява в історичних та культурних місцях Франції, які хочуть відвідати та побачити іноземні туристи. Франції необхідно впоратися зі «скупченням людей», запевняють у міністерстві. У тому числі в деяких місцях план включає обмеження кількості відвідувачів туристичних пам’яток і районів. Серед них є абатство Мон-Сен-Мішель у Нормандії, острів Бреа, затока Сугітон та Національний скельний парк у Марселі, а також інші пам’ятки. Керівництво деяких із них прямо заявляє, що залишить у дії систему обмеженого онлайн-бронювання, яка застосовувалася під час пандемії, і не пускатиме випадкових відвідувачів.

Занадто багато відвідувачів приносять лише руйнування та жодної користі — запевняє влада на місцях. Наприклад, у місті Етрета, що страждає від «кінотуристів», на півночі Нормандії, де знімалися деякі сцени детективної драми «Люпен», що транслюється на Netflix. У місті проживає лише 1.2 тис. осіб, тим часом за літні місяці туди прибувають понад 10 тис. туристів. Результат очевидний: як заявляє Шай Маллет, співголова Асоціації готелів цього міста, інтенсивний рух туристів зруйнував знамениті морські береги та історичні скелі міста. При цьому економіці регіону туристи нічого не приносять — у найкращому разі вони купують воду та морозиво, але майже ніхто з них не зупиняється в містечку, не живе в готелях, не їсть у ресторанах — і більше того, ці натовпи відлякують «довгострокових» туристів. Крім того, проти туристів виступають екологи, запевняючи, що у туристичних місцях втрачено до 30% екологічної біорізноманіття.

Треба сказати у Парижа ті самі проблеми — лише зведені у ступінь. Досить сказати, що місто очікує 37 млн. туристів.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі