Резиденція Йоулупуккі зазнала небувалої навали туристів

Різдвяне диво, хоч і з дещо нервовими очікуваннями, фіксує фінський турбізнес у зимовому центрі тяжіння – селі Санта-Клауса в Рованіємі. Фінляндія на різдвяний сезон допустила обмежений та щеплений контингент – і туроператори оцінюють приблизно 80% від кількості туристів у 2019 році. Якщо, звісно, ​​не втрутиться «омікрон».

Поки що сезон вже запущений – оператори закладів заявляють, що кількість відвідувачів, що повернулися, наближається до допандемічного рівня, зокрема і з-за кордону. Але як довго триватиме зимові веселощі, невідомо, оскільки загроза «омікрону» у будь-який момент може призвести до нових обмежень на поїздки, вимог до тестів та карантинних заходів.

«Це викликає занепокоєння, бо ніхто не знає, що станеться. Завжди є побоювання, що нас знову закриють», – прокоментувала ситуацію Санна Карккайнен, генеральний директор Visit Rovaniemi, поради щодо туризму столиці фінської Лапландії. За її словами, пандемія Covid-19 та подальші блокування та обмеження на поїздки сильно вдарили по туристичній індустрії Лапландії загалом. До пандемії близько 60% із понад півмільйона щорічних відвідувачів Рованіемі приїжджали з-за кордону, в основному з інших країн Європи та деяких азіатських країн. У результаті у грудні 2020 року новорічну столицю відвідали трохи більше 11 тис. осіб, що на 82% менше, ніж за той же місяць роком раніше.

«Переживши жахливий 2020 рік, багато компаній вважають цю зиму поворотним моментом. Вони не могли б пережити ще один рік, ще одне Різдво, без клієнтів, це точно», – додала Санна Карккайнен.

Очевидно, що й туристи прагнуть потрапити до різдвяної казки, допоки Європу знову не закрили на локдаун – що місцями вже почалося. Поки Air France та Eurowings додали нові прямі рейси до Рованіемі з Парижа та Дюссельдорфу відповідно. «Туристи прямують на північ, радіючи з того, що їм вдалося піти після торішньої ізоляції», – заявляє місцевий бізнес.

Резиденція Йоулупуккі зазнала небувалої навали туристів

Туристи підтверджують: вони хочуть встигнути. Наприклад, мальтійські туристи, наречені Стефані та Мауро Саммут, які вирішили провести медовий місяць у фінській Лапландії, заявили, що очікували, що поїздку можуть скасувати, аж до посадки на рейс. «Щойно літак злетів, ми сказали: «Слава богу, у нас все вийшло», – розповідають туристи, які позують для фотографій поруч із датчиком температури, що показує мінус 14 градусів за Цельсієм.

«Це була не єдина відпустка, яку нам довелося перебронювати, але ми були сповнені рішучості приїхати сюди», – додають туристки Лаура та Енн Марі Спенсер, сестри з Дубліна, Ірландія. Вони розповіли, що спочатку забронювали свою відпустку у Лапландії на грудень 2020 року, але пандемія змусила їх відсунути сімейну поїздку на рік. І вони також раді, що встигли відпочити.

Місцевий бізнес також працює поки що може – і радіє туристам. Ми повністю пропустили минулий різдвяний сезон. Ми намагалися відкрити готель, але нам також відмовили», – розповідає головний спеціаліст Санта Парку, головного тематичного парку Лапландії, Ілкка Ланкінен. Парк знову розпочав роботу лише цього сезону.

Резиденція Йоулупуккі зазнала небувалої навали туристів

«Повертаються туристи – довгоочікуване видовище для багатьох. Більшість людей думали, що ми абсолютно божевільні, що ми навіть подумаємо про відкриття ресторану у серпні, коли ситуація була найгіршою», – заявила Еліза Хонкавуорі, співвласник Gustav Kitchen and Bar, ресторану в центрі Рованіємі, який пропонує сучасні страви у фінському стилі. Але також вона зазначає, що всі її колеги і вона сама вкрай стурбовані невизначеністю, і новими обмеженнями, які з’явилися з варіантом омікрону, і знову вимагають від туристів відчути, що мандрувати погано. При цьому відзначимо, що всі відвідувачі віком від 16 років зобов’язані пред’являти сертифікати Covid для входу в закусочні Фінляндії з 4 грудня. Але побоювання бізнесу можуть здійснитися – принаймні, з вівторка Фінляндія знову вводить посилений медичний огляд усіх туристів з країн, що не входять до Європейського Союзу або Шенгенської зони, що складається з 26 країн Європи, вимагаючи від усіх пасажирів, що прибувають, пред’явити докази негативного результату тесту. протягом попередніх 48 годин.

«Дотримання нових правил та їх значення для бізнесу – це щоденна «головоломка», і їй не передбачається кінця. Ми дивимося останні новини кожен день і питаємо: «Що відбувається з туристами?» Це були справді важкі півтора роки, і найскладнішим для нас є те, що ми не знаємо, коли це справді закінчиться», – навела думку всього фінського турбізнесу місцевий ресторатор.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Дієтолог назвала три вітаміни, які необхідно приймати взимку».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі