Туристка під час купання торкнулася коробчатої медузи і загинула

Іноземна туристка стала жертвою коробчатої медузи під час купання в океані поблизу громадського пляжу в Санта-Фе на філіппінському острові Бантаян. Про це повідомила газета Philstar із посиланням на заяву мера міста.

Глава курорту Санта-Фе Ітхамар Еспіноса підтвердив інформацію про смерть відпочиваючої. Загиблою минулого неділі виявилася 31-річна туристка з Бохола — десятого за величиною острова Філіппінського архіпелагу, центру однойменної провінції. Жінка торкнулася щупалець морської істоти та незабаром загинула.

За словами політика, необхідно працювати над тим, щоб запобігти подібним випадкам у майбутньому. Еспіноса також закликав усіх мешканців та відвідувачів дотримуватись правил безпеки при заняттях водними видами спорту у Вісаянському морі та Тихому океані. «Безпека наших мешканців та туристів є нашим головним пріоритетом. Зустрічі з коробчатою медузою можуть бути небезпечними, – заявив чиновник. — Ми нагадуємо всім про необхідність бути пильними і дотримуватися правил безпеки під час занять водними видами спорту».

В даний час у водах тропічних країн продовжується активний сезон розмноження медуз. Це час підвищеної небезпеки для туристів, що купаються там. «У цей період ймовірність зустрічі з медузами у прибережних районах вища. Вони можуть відрізнятися за розміром, формою та тяжкістю укусів. Хоча більшість укусів медуз не є небезпечними для життя, вони можуть викликати дискомфорт, біль, а іноді й алергічні реакції», — говорилося раніше в повідомленні.

Укус отруйної коробчатої медузи спричиняє смертельну поразку серця і може призвести до серйозних ускладнень. Цей тип зустрічається в тропічних водах. Коробчаста медуза – найотруйніша і найнебезпечніша медуза у Світовому океані та найнебезпечніша тварина у всьому світі. Її отрути вистачить, щоб убити за 3 хвилини 60 людей.

Наведемо кілька порад, як забезпечити безпеку під час плавання в морі:

  1. Носити захисний одяг – спеціальний захисний костюм (рашгард), щоб запобігти контакту з медузами.
  2. Вивчити місцеву ситуацію та уникати заходження у воду на ділянках, де було відомо про появу цих морських істот. Дізнатися про наявність та рівень небезпеки медуз у місці, де планується плавання, та слідувати місцевим попередженням.
  3. Бути уважними у питній воді, тобто, стежити за живністю навколо, уникати контакту з будь-якими представниками морського середовища у тропіках.
  4. Бути готовим надати собі чи постраждалим першої медичної допомоги. Знання правильних дій у разі укусу може значно знизити ризик смерті.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі