Що означають для туристів нові правила видачі медичних перепусток у Франції?

Франція змінила правила оформлення санітарної перепустки (pass sanitaire), виключивши можливість тестування для осіб старше 16 років і перетворивши його на перепустку з вакциною (pass vaccinal). Багато людей, включаючи туристів, тепер потребують щеплення COVID-19, щоб потрапити в ті місця у Франції, де також потрібна перепустка, згідно з останніми змінами правил.

Медична перепустка є обов’язковим у багатьох місцях у Франції і в даний час вказує на те, що його власник вакцинований проти COVID-19, нещодавно перехворів на нього або має негативний результат. Зазвичай його пред’являють на смартфонах або паперовому вигляді. Він необхідний усім, хто старше 12 років, включаючи жителів та туристів, але найближчими днями він стане перепусткою на вакцинацію для осіб старше 16 років.

З 15 січня перепустка також включає умову бустера, і особи старше 18 років, які отримали другу дозу первинного курсу вакцинації більше ніж сім місяців тому, більше не матимуть дійсного пропуску. З 15 лютого цей термін буде скорочено до чотирьох місяців. Підлітки віком 12-17 років можуть продовжувати користуватися своїм пропуском без ревакцинації.

Це поширюється і туристів, які відвідують Францію. Хоча їм не потрібне щеплення для в’їзду в країну, воно необхідне для відвідування місць, де потрібна медична перепустка. Без неї вони поки що можуть скласти негативний тест.

“Закінчення терміну дії сертифіката про щеплення стосується всіх осіб віком 18 років і старших, незалежно від громадянства та місця вакцинації, які бажають відвідати місця, де потрібна санітарна перепустка, у Франції”, – повідомив Lonely Planet представник Міністерства охорони здоров’я. “Однак це не стосується санітарного контролю на кордонах. Вони також можуть пройти тестування у Франції, щоб отримати дійсний сертифікат про негативний тест у межах санітарного пропуску”.

Якщо ви збираєтеся до Франції, ось керівництво, яке допоможе вам зрозуміти, що таке санітарний перепустку, де його потрібно пред’являти і як його отримати, звідки ви їхали.

Що означають для туристів нові правила видачі медичних перепусток у Франції?

Що таке санітарна перепустка?

Санітарний перепустка (pass sanitaire) означає, що його власник пройшов повну вакцинацію проти COVID-19. У Франції люди старше 18 років тепер мають зробити щеплення, щоб їх пропуск залишався активним. Це означає, що вони повинні зробити щеплення не раніше, ніж через сім місяців після отримання другої дози вакцини AstraZeneca, Pfizer або Moderna, або не пізніше ніж через два місяці після вакцини Johnson & Johnson.

З 15 лютого правила знову зміняться і семимісячний термін скоротиться до чотирьох місяців.

Раніше люди могли отримати перепустку при негативному тесті на COVID-19, але найближчими днями ця можливість буде скасована для осіб старше 16 років.

Туристам старше 18 років для входу в місця, де потрібна перепустка, потрібно буде пред’явити доказ того, що вони зробили щеплення, або скласти лабораторний тест за останні 24 години (хоча це може змінитись… деталі ще опрацьовуються). Діти та підлітки, які не пройшли повну вакцинацію за допомогою щеплень, можуть отримати перепустку, здавши за останні 24 години негативний тест ПЛР або тест на антиген.

Ті, хто вакцинований вакцинами Sinopharm або Sinovac, також можуть подати заяву на отримання французького санітарного пропуску, якщо вони мали одноразову ревакцинацію вакцинами Pfizer або Moderna.

Де я маю його пред’явити?

Він набув чинності в липні, надаючи власнику доступ у будь-яке місце відпочинку або культури у Франції місткістю понад 50 осіб, включаючи музеї, галереї, театри, кінотеатри, концертні зали, виставкові приміщення, нічні клуби, дискотеки, зоопарки, фестивалі просто неба, спортивні об’єкти, тематичні парки, бібліотеки, басейни та туристичні пам’ятки, такі як Ейфелева вежа.

У серпні дія санітарного проїзного поширилася на ресторани, кафе та бари (як у приміщеннях, так і на відкритому повітрі), поїзди далекого прямування та міжміські автобуси, внутрішні авіарейси, лікарні, будинки для людей похилого віку та великі торгові центри.

Громадяни Франції можуть завантажити дані про свої щеплення або аналізи до ToutsAntiCovid або оформити паперовий варіант з QR-кодом.

Що означають для туристів нові правила видачі медичних перепусток у Франції?

Як туристи можуть подати заяву на отримання санітарної перепустки?

Якщо ви подорожуєте з ЄС або будь-якої країни, що підписалася на програму цифрових сертифікатів COVID, ви можете пред’явити свій цифровий сертифікат COVID-19 або будь-який затверджений європейський медичний сертифікат, що підтверджує ваш статус вакцинації та ревакцинації. Посольство Франції в Німеччині підтверджує, що якщо на виданому вам сертифікаті стоїть європейський прапор, то ваш сертифікат сумісний і буде визнаний при перевірці у Франції так само, як і французькі сертифікати.

Якщо ви подорожуєте з Великої Британії, французький уряд підтвердив, що люди, вакциновані у Великій Британії, тепер можуть імпортувати свій QR-код NHS в додаток TousAntiCovid. Вони також можуть пред’явити цифровий або паперовий сертифікат NHS із зазначенням повного статусу вакцинації, оскільки він визнається системою цифрових сертифікатів COVID ЄС.

Якщо ви подорожуєте зі США, ви повинні особисто подати заяву через спеціальну аптеку у Франції після прибуття до країни. За цю послугу вам доведеться сплатити збір до 36 євро (близько 44 доларів США). Проте важливо зазначити, що не всі аптеки пропонують таку послугу. Ви можете легко знайти таку аптеку в таких містах як Париж, але, як видно з цієї карти, по всій Франції не так багато аптек, що беруть участь у програмі.

При зверненні вас попросять пред’явити паспорт та офіційний сертифікат про щеплення (карту CDC) з інформацією про щеплення. Фармацевт переведе дані з цього сертифіката до французької системи та надасть вам QR-код, який можна буде відсканувати в місцях, де потрібна медична перепустка.

Тим часом ряд туристичних об’єктів приймає карту щеплень CDC від американських відвідувачів. Версальський палац підтвердив Lonely Planet, що американцям дозволено пред’являти при вході свій сертифікат про щеплення CDC, також повідомлялося, що Ейфелева вежа і Лувр теж дозволяють це робити, але в інших місцях цей документ не приймається як медична перепустка.

Якщо ви подорожуєте з інших країн, дотримуйтесь тієї ж процедури, що застосовується до американських туристів.

Що означають для туристів нові правила видачі медичних перепусток у Франції?

Де я можу здати тест у Франції?

Аналізи у Франції широко доступні в більшості аптек та медичних закладів, але, як правило, вам доведеться записатися на прийом заздалегідь. У більшості аптек можна здати аналіз на антигени приблизно за 25 євро, а аналіз ПЛР коштує близько 45 євро. Якщо ви користуєтеся медичною перепусткою як невакцинована людина або без ревакцинації, ваш статус тестування діє лише протягом 24 годин, що означає, що вам потрібно буде регулярно проходити тестування для входу до закладу. Ви можете знайти найближчі місця тестування на карті тестування COVID.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі