Українські туристи з 15 грудня зможуть в’їжджати до Польщі лише за новими правилами

Через побоювання з приводу збільшення кількості випадків зараження COVID-19 та поширення нового варіанту омікрон-штаму влада Польщі прийняла рішення посилити умови в’їзду в країну для українців та туристів із третіх країн. Правила набудуть чинності з 15 грудня. Про це повідомив уряд країни.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я Польщі Вальдемар Фарка, країна знаходиться на порозі піку захворюваності на коронавірус, тому починаючи з наступного середи, 15 грудня, перед в’їздом до Польщі українські мандрівники мають проходити тестування на ковід. Уточнювалося, що тільки туристи з третіх країн, які не були повністю вакциновані або перехворіли на коронавірус, підлягатимуть обов’язковому тестуванню.

Тестувати не будуть такі групи туристів:

  1. тих, хто одержав сертифікат вакцинації;
  2. у кого є довідка про перенесений ковід;
  3. дітей віком до 12 років, які подорожують разом із щепленим або перехворілими батьками.

В даний час Польща визнає лише ПЛР та експрес-тести на антигени, які мають бути проведені протягом 48 годин до в’їзду. Навпаки, більш суворі заходи для в’їзду застосовуються до туристів, які не були вакциновані або не хворіли на ковід. Так, з 1 грудня мандрівники, які не мають сертифікату про вакцинацію/довідку про одужання, підлягають обов’язковому 14-денному карантину. Період карантину можна скоротити, пройшовши другий тест на восьмий день.

«://tourist.com.ua/nigeriya/115016-cholovik-vyzhyv-prolezhavshy-na-dni-okeanu-protyahom-60-hodyn/”>протягом 24 годин з моменту в’їзду. Крім вищезгаданих вимог, кожен турист, незалежно від країни прибуття, має заповнити анкету для в’їзду до перетину польського кордону.

Незважаючи на те, що Польща ще не повідомила про будь-які випадки зараження «омікроном», дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) показали, що за останні сім днів у країні було зареєстровано 16 367 нових випадків зараження COVID-19. Щодо показників вакцинації, то згідно з даними Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC), станом на 8 грудня понад 20.6 мільйона людей було повністю вакциновано проти коронавірусу.

За винятком змін, які торкаються українських мандрівників, польська влада оголосила, що жорсткіші обмеження також застосовуватимуться щодо громадян країни. Починаючи з 15 грудня, нинішній ліміт місткості 75 відсотків, встановлений для ресторанів, барів, готелів, театрів, готелів та деяких інших місць, буде знижено до 50 відсотків. Проте, повністю вакциновані громадяни Польщі та мандрівники не зіштовхнуться з жодними обмеженнями.

Нагадаємо, раніше Tourist.com.ua проинформував про рекоменії експертів “Як безпечно подорожувати цього курортного сезону“.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі