Польща оголошує про запровадження обов’язкового тестування для мандрівників із країн, що не входять до ЄС

На тлі побоювань щодо збільшення кількості випадків зараження COVID-19 та виявлення нового варіанту Omicron, заступник міністра охорони здоров’я Польщі Вальдемар Фарка оголосив, що починаючи з наступного середи, 15 грудня, мандрівники з країн, що не входять до Європейського Союзу, мають проходити тестування перед в’їздом до Польщі.

Проте було роз’яснено, що вимога про проходження тестування поширюватиметься лише на тих мандрівників із третіх країн, які не пройшли повну вакцинацію або не одужали від хвороби COVID-19.

Це означає, що ті, хто завершив процес вакцинації, і ті, хто раніше був інфікований вірусом, потрапляють до списку винятків. Також звільняються від вимоги тестування діти віком до 12 років, які подорожують разом із вакцинованим чи одужавим опікуном.

В даний час Польща визнає лише ПЛР та експрес-тести на антиген, які мають бути зроблені протягом 48 годин до в’їзду.

На відміну від цього, суворіші заходи в’їзду застосовуються до мандрівників, які були щеплені або одужали від вірусу. З 1 грудня мандрівники, які не мають сертифікату про вакцинацію або одужання, підлягають обов’язковому 14-денному карантину. Термін карантину можна скоротити, склавши повторний тест на восьмий день.

“Мандрівці, які підлягають карантину в Польщі, зможуть не раніше ніж на 8-й день, рахуючи з дня, наступного за днем ​​перетину кордону, пройти тест, негативний результат якого означає звільнення від карантину”, – йдеться у заяві польського уряду.

Вимога карантину не поширюється на тих, хто залишає територію Польщі протягом 24 годин після в’їзду.

Крім вищезгаданих вимог, кожна людина, незалежно від країни походження, має заповнити в’їзну форму до прибуття на територію Польщі.

Незважаючи на те, що у Польщі поки не зареєстровано жодного випадку зараження мікронною інфекцією, дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) показують, що за останні сім днів у країні зареєстровано 163 67 нових випадків зараження COVID-19.

Що стосується рівня вакцинації, дані Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) показують, що станом на 8 грудня понад 20,6 мільйона людей були повністю щеплені від вірусу.

Крім змін, що стосуються іноземних мандрівників, польська влада оголосила, що жорсткість обмежень стосуватиметься і громадян країни. Починаючи з 15 грудня, чинний ліміт наповнюваності 75%, встановлений для ресторанів, барів, готелів, театрів, готелів та деяких інших місць, буде знижено до 50%.

Проте, повністю вакциновані польські громадяни та мандрівники не зіштовхнуться з жодними обмеженнями.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі