Ще одна пляжна країна Європи запроваджує обов’язкове тестування для всіх вакцинованих туристів: почалося скасування турів

Черговою курортною країною, яка оголосила про посилення умов в’їзду для туристів і куди через це почалося масове скасування турів, стала Португалія. Причому якщо Іспанія з 1 грудня вирішила приймати виключно щеплених туристів, навіть підлітків, то влада сусідньої з нею Португалії пішла далі – тепер, відвідуючи цю пляжну європейську країну, від усіх вакцинованих гостей буде потрібно ще й результат ПЛР тесту. Про це повідомили у португальських ЗМІ. Нові правила з’явилися на тлі побоювань щодо поширення штаму-мутанта Omicron, який спровокував закриття міжнародних кордонів та заборон на туризм.

Уряд Португалії підтвердив, що всі, хто прибуває в країну, повинні пред’явити негативний тест на COVID. З 1 грудня ПЛР має бути взятий не більше ніж за 72 години до поїздки, тест на антиген – не більше ніж за 48 годин. Очікується, що авіакомпанії суворо дотримуватимуться нового положення, оскільки їм загрожує штраф у розмірі 20 000 євро (620 000 грн.), якщо вони допустять на борт туристів без «ковідних» документів.

Іспанські газети навели цитату із заяви прем’єр-міністра країни Антоніо Коста про поточну ситуацію: «Не має значення, наскільки успішною була вакцинація, ми повинні усвідомлювати, що вступаємо у фазу підвищеного ризику. Ми спостерігали значне зростання [випадків] у ЄС, і Португалія не є островом».

Зараз близько 87% населення Португалії, що налічує трохи більше 10 мільйонів людей, повністю щеплені від коронавірусу, і швидке впровадження вакцинації в країні отримало широку підтримку від регулятора ЄС.

Чиновник також підтвердив, що кожен, навіть повністю вакцинований турист, повинен також надати підтвердження негативного тесту на коронавірус, щоб мати можливість відвідувати нічні клуби, бари, великі заходи тощо. Цифровий сертифікат ЄС також потрібний мандрівникам для заселення в готелі, відвідування тренажерного залу або вечері в ресторанах у критих приміщеннях.

Читайте також: Розруха і безнадія: Балі перетворився на острів-примару, який вже не стане колишнім

Крім Португалії, стурбувалися посиленням умов в’їзду через загрозу «Омікрону» та інші країни. Наприклад, сусідня з Португалією Іспанія з 1 грудня заборонить в’їзд усім нещепленим туристам, у тому числі особам старше 12 років, тоді як Швейцарія заборонила в’їзд усім, хто не є громадянами Швейцарії.

 

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі