Туристи отримали новий тривожний сигнал

Екстрена нарада у зв’язку з відкриттям нового штаму коронавірусу анонсувала ВООЗ цієї п’ятниці. Йдеться про потенційно небезпечний штам B.1.1.529 коронавірусу. Згідно з заявою дослідників, B.1.1.529 має 32 мутації в білкових сполуках шипа коронавірусу, що дає йому здатність легше проникати у клітини людського тіла. Деякі дослідники вже «налякали» світовий туризм, що у зв’язку з великою кількістю мутацій вірус стійкий до всіх відомих вакцин, а це означає в тому числі, що надіям на відновлення туризму – навіть нехай тільки серед щеплених – збутися не судилося.

Поки що ВООЗ анонсувала лише спеціальну зустріч через виявлення у Південній Африці нового штаму коронавірусу B.1.1.529. Як заявила голова технічної групи підрозділу з надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове. Вона заявила, що в організації «відстежують новий варіант із десятками мутацій у спайковому білку» і планують обговорити, як це позначиться на ефективності вакцин.

«Ми ще не маємо достатньої інформації про нього. Доступно менше 100 повних генетичних послідовностей. Однак ми знаємо, що цей штам має багато мутацій», – заявила експерт. Мова, власне, і піде про те, чи віднести цей штам до варіантів, що викликають стурбованість (VOC), або до варіантів, що викликає інтерес (VOI). Якщо штам буде віднесено до однієї з цих категорій, то йому ВООЗ присвоять ім’я у вигляді літери грецького алфавіту.

Також вона додала, що планується проведення досліджень, які триватимуть кілька тижнів. У ході цих досліджень буде остаточно перевірено стійкість вірусу перед вакцинами. Принаймні британський професор Тім Пікок, який вивчав новий штам на місці його появи в Ботсвані, підрахував B.1.1.529 має 32 мутації в білкових сполуках шипа коронавірусу, що дає йому здатність легше проникати в клітини людського тіла. Тобто, вірус істотно заразніший – і, можливо, стійкий до всіх відомих вакцин.

З Південної Африки вірус уже вибрався – заявляють, що його виявили в Ізраїлі. Туриста, який повернувся з Африки, відправлено на карантин. Ізраїль та Великобританія спішно закрили польоти до африканських країн, побоюючись завезення хвороби.

Також британські експерти заявили, що новий штам коронавірусу з’явився в організмі людини з ослабленим імунітетом, можливо, хворого на ВІЛ. Нагадаємо, що в літньому сезоні експерти фіксували також дуже небезпечний супутник коронавірусу – і побоювалися епідемії після того, як в Індії зафіксували спалах “чорної плісняви” – мукормікозу – в основному “нападаючий” на перехворілих на коронавірус. При тому, що смертність від захворювання складає до 50%, експерти побоювалися нової «супутньої» епідемії. Однак її не сталося. Хоча випадки фіксувалися – у тому числі у туристичних країнах, наприклад у Єгипті та у Мексиці.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі