Став відомий новий спосіб крадіжки даних із смартфонів в аеропортах

Туристи, що заряджають свої гаджети у безкоштовних USB-портах для зарядки в аеропортах, ризикують поплатитися крадіжкою особистих даних. Про це попередила туристів британська The Sun. Як заявляє видання, кіберзлочинці можуть використовувати USB-порти для націлювання на мандрівників, що нічого не підозрюють, і крадіжки їх особистих даних.

За даними дослідження про комп’ютерну безпеку, індекс IBM X-Force Threat Intelligence Index, «транспортна галузь стала другим найбільш атакованим сектором». Зазначимо, що всього п’ять років тому, у 2017, вона знаходилася на десятій позиції. Громадські порти, такі як ті, що знаходяться в аеропортах та інших транспортних вузлах, можуть легко стати метою злочинців. Вони залишаються відкритими, і оскільки вони не контролюються, їх можна легко підробити. Хакери можуть встановлювати в порти приховане шкідливе програмне забезпечення, яке потім завантажується на ваш телефон, коли він підключений», – налякав туристів Калеб Барлоу, віце-президент X-Force Threat Intelligence в IBM Security. За його словами, таким чином без відома туриста можуть вкрасти інформацію, що зберігається на телефоні, включаючи особисті та банківські реквізити.

Особливою небезпекою, за його словами, є кабелі, залишені в USB-портах іншими мандрівниками. Пан Барлоу заявив, що вони можуть бути змінені, щоб включити в них «додатковий чіп», який потім встановлює шкідливе програмне забезпечення на пристрій туриста, щоб дозволити хакерам отримати доступ. Далі експерт порекомендував туристам по можливості користуватися власною зарядкою через розетку, а якщо такої можливості немає – купувати спеціальні гаджети, які дозволяють заряджати телефон, але зупиняють передачу будь-яких даних через порт USB, що у свою чергу запобігає установці шкідливих програм.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі