Помилка, яку ви робите при приготуванні овочів, роблячи їх не корисними

Овочі є важливим джерелом клітковини, вітамінів, мінералів та потужних антиоксидантів. Але те, як ви їх готуєте, може вплинути на те, скільки живильних речовин вони зберігають перед їх вживанням (VegKitchen). Хоча ні для кого не секрет, що вміст поживних речовин у продуктах харчування може змінюватися в процесі приготування, переварювання овочів може призвести до значної втрати поживних речовин. Оскільки багато поживних речовин в овочах чутливі до нагрівання і розчиняються у воді, їх перетравлення в киплячій воді може призвести до їх вимивання з овочів.

Також читайте: Один інгредієнт, якого слід остерігатися у чаї, який ви п’єте

“Коли ви готуєте овочі, це впливає на кількість та доступність поживних речовин у них”, – сказала фахівець із харчування в галузі охорони здоров’я Шарлотта Моррісон в інтерв’ю Queensland Health. “Так, якщо ви перетравлюєте їх, то втрачаєте частину поживних речовин”. Однак вона додає, що не варто відразу ж переходити на сироїдіння, є деякі переваги процесу приготування. “Коли ви готуєте деякі овочі, поживні речовини можуть бути доступні для організму. Якщо є досить жорсткі овочі, візьмемо, наприклад, моркву, то приготування овочів розм’якшує їх, що допомагає організму отримати доступ до поживних речовин, що містяться в овочах”.

Отже, як готувати овочі для оптимального утримання поживних речовин?

Деякі методи приготування краще за інші зберігають поживні речовини.

Помилка, яку ви робите при приготуванні овочів, роблячи їх не корисними

На щастя, можна готувати продукти таким чином, щоби отримати від них максимум поживних речовин (Healthline). Наприклад, якщо ви варите овочі, подумайте, щоб вживати воду, в якій вони варяться. Подумайте про всі смачні супи та тушковані страви, які ви можете приготувати. Крім того, не бійтеся використовувати мікрохвильову піч. Через короткий час приготування це кращий метод для збереження поживних речовин, тому що овочі піддаються впливу тепла менше часу. Ви любите приготовлену на пару їжу? Подумайте про те, як приготувати на пару такі продукти, як броколі та шпинат, щоб збільшити утримання вітаміну C. Нарешті, спробуйте смажити та запікати, оскільки ці методи мінімально впливають на втрату поживних речовин.

Згідно з Healthline, при підготовці овочів слід також залишати на них шкірку. Найбільш поживні та багаті на клітковину частини овочів знаходяться саме в шкірці. Також слід скоротити загальний час приготування та нарізати овочі після приготування, а не до цього. Це допоможе зменшити теплову дію і, отже, загальну руйнацію поживних речовин.

Для тих, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: Жінкам слід почати їсти більше цієї риби

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі