Туризм Єгипту перейшов на режим масової евакуації туристів

Влада Єгипту перейнялася масовим вивезенням українських туристів зі своїх курортів до європейських країн. Як повідомило в суботу єгипетське видання Аhram з посиланням на прес-секретаря Кабінету міністрів Єгипту Надера Саада, за останні кілька днів із країни пірамід у сусідні з Україною території виїхали майже 4.000 українських відпочиваючих – це 1/5 частина від загальної кількості мандрівників, які досі залишаються в країні Червоного моря і не можуть повернутись додому.

Минулого тижня посольство України звернулося до уряду Єгипту із проханням допомогти у перевезенні українських громадян. У четвер тимчасовий повірений у справах України в Єгипті Руслан Нечай повідомив на прес-конференції в Каїрі, що посольство координує з міністерствами закордонних справ та туризму Єгипту роботу з евакуації майже 20.000 українських туристів, які зараз перебувають у країні, в країнах-сусідах України, особливо в Польщу, Угорщину та Словаччину. Евакуація пройде у два етапи.

Також читайте: Туризм Єгипту зрозумів, що російських туристів більше не буде

Уточнюється, що повномасштабне вивезення українців, які бажають залишити курорти, проводиться за рахунок уряду Єгипту та здійснюється на крилах авіакомпаній EgyptAir та Cairo Air. Відвозять туристів не в Україну, а в сусідні з нею країни. Назад рейси повертаються теж заповненими: везуть додому єгиптян, які змогли відлетіти з України до сусідніх країн. За повідомленням єгипетського представника Кабінету міністрів, кількість українських туристів, які залишають країну, як очікується, збільшиться найближчими днями.

Коли почалася війна, і український уряд вирішив тимчасово закрити свій повітряний простір для цивільних рейсів з міркувань безпеки, Міністерство туризму та старожитностей Єгипту заявило, що всі українські туристи можуть продовжити своє перебування в єгипетських готелях. Проте безкоштовне проживання для них буде надано лише у тризіркових готелях. Про це у четвер оголосила Єгипетська асоціація готелів. Тим часом, українським туристам, які проживають у п’ятизіркових та чотиризіркових готелях, буде надано вибір: або переїхати до тризіркового готелю (безкоштовно), або залишитись у своєму поточному житлі за спеціальним тарифом, докладніше читайте у матеріалі “Стало відомо, скільки грошей виділено на кожного українського туриста, що застряг у Єгипті і куди їх поселять“.

Єгиптян теж евакуювали додому

За даними видання, Єгипет докладає всіх зусиль щодо повернення додому своїх громадян з України. До початку російської агресії, в Україні проживало близько 6000 єгиптян, у тому числі 3000 студентів, які навчаються в університетах країни. За останні кілька днів десятки єгипетських емігрантів уже перетнули кордон із Румунією, Угорщиною, Польщею та Словаччиною. Із вівторка вони почали повертатися додому.

Похмурі перспективи для туризму Єгипту та його сектору харчування

Прес-секретар кабінету міністрів наголосив, що найбільший вплив кризи припадає на туристичний сектор. Єгипет входить до кращих напрямків для українських туристів, у 2019 році країну відвідало близько 1.5 мільйона людей. Навіть незважаючи на пандемію коронавірусу, 2020 року країну пірамід відвідали майже 727.100 українських мандрівників.

“Це великий удар по туризму в цей період, і ми шукаємо альтернативу, щоб компенсувати цю втрату”, – зазначив той самий представник влади.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі