У Туреччині повідомили, коли стане ясно – чи відбудеться туризм цього літа

Російська агресія в Україні «кинула тінь» на райдужні сподівання на відновлення туризму в Європі після пандемії. Однак у Європі очікують, що «протягом кількох тижнів» побачать, до чого це призвело і які перспективи у туризму цього літа – поки що туристи вважають за краще вичікувати і нічого не бронюють. Перспективам, до речі, заважають і наслідки європейських санкцій – зокрема, закриття російського повітряного простору для Європи і навпаки. Таку оцінку з боку туристичних експертів Німеччини надали турецькі ЗМІ.

«Ми повинні побачити, чи російська агресія викличе загальну невизначеність протягом наступних кількох тижнів і, отже, чи вплине вона на бронювання та туристичну поведінку громадян Німеччини. У будь-якому випадку, вона кинула тінь на надії на відновлення туризму, які тільки-но починали розквітати», – заявив Норберт Фібіг, президент Німецької туристичної асоціації (DRV). Поки, за даними представленого ним звіту, ситуація різко знизила загальну кількість бронювань та прогнози, зроблені на початку року про те, що цього року туризм зможе наблизитись до рівня 2019 року, знову було перенесено.

«Інцидент в Україні показує, що ми маємо, принаймні, бути обережними у 2022 році. Схоже, що 2022 рік не буде точно відповідати до початку пандемії. Очікування повернення до рівня 2019 року варто перенести як мінімум на 2023 рік», – наголосив експерт.

Серед причин такої ситуації експерт насамперед назвав психологічні: потенційним туристам украй потрібна надійність, а у тривожній обстановці далеко не кожен європейський турист збереться відпочивати. Особливо, за його словами, постраждають «напрямки, розташовані близько від Росії» – до їхньої кількості, до речі, може потрапити Туреччина, яка опублікувала заяву.

Від економічних проблем Європа також невільна: на тлі політичних подій ціна на нафту за барель зросла до $110, що призведе до збільшення вартості всього палива. При цьому “потреба у більшій кількості палива через закритий повітряний простір Росії зробить всю поїздку дорожчою”, – запевнив німецький експерт. Він зазначив, що згідно з даними Lufthansa, ціни, особливо на азіатські тури, зростають з кожним днем. А фінансовий директор авіаперевізника Ремко Стінберген заявив, що перевізнику необхідно буде підвищити ціни на квитки, щоб компенсувати зростання цін на пальне та інші витрати.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі