Стамбул «вибухнув»: влада Туреччини повідомила, що популярний у туристів мегаполіс став заразним епіцентром

Стамбул – це турецький Ухань. Такий висновок зробила офіційна влада Туреччини ще на початку епідемії коронавірусу. Ось і тепер вони знову повернулися до цього сумного порівняння – місто вихідного дня Стамбул у фігуральному сенсі «вибухнув» від кількості хворих, зазначив МОЗ Турецької Республіки. Причина полягає в «комунікабельності» мегаполісу – це великий авіахаб, де пересаджують мільйони туристів. Незабаром країну накриє «ковідне цунамі».

Стамбул – епіцентр омікрон-штаму

За даними відомства, зростання захворюваності на коронавірус в Туреччині зростає, причому половина загальної кількості випадків по всій країні припадає саме на Стамбул – експерти вважають екскурсійне місто епіцентром «омікрону». «52 відсотки всіх випадків виявлено у Стамбулі. Ми можемо буквально сказати, що Стамбул вибухнув. Варіант Omicron призвів до того, що кількість випадків захворювання на Стамбулі перевищила половину від загальної кількості випадків», – з тривогою повідомив міністр охорони здоров’я Фахреттін Коджа у заяві про спалах вірусу корони.

Стамбул був найбільш критичним містом країни з початку епідемії коронавірусу. Ось і наразі експерти зазначили, що місто «плідить омікрон». Головна причина цього полягає в тому, що Стамбул є воротами Туреччини у світ за допомогою повітряного транспорту. Це великий пересадковий авіавузол, звідки туристи пробираються до закритих країн.

“5-кратна швидкість за 10 днів”

У бесіді з Anadolu міністр охорони здоров’я, член Наукової ради з коронавірусу, головний лікар Башакшехір Чам та координатор міської лікарні Сакури професор та доктор Нуреттін Йійіт заявили, що існує зв’язок між темпами зростання в Стамбулі та щільністю населення: «Стамбул – велике місто за своїми характеристиками , за чисельністю населення Це дуже густонаселене місто. За останні 10 днів темпи зростання кількості випадків у Стамбулі збільшились у 5 разів. Це дуже серйозно відбивається на цифрі країни. Подібний процес відбуватиметься і в інших наших провінціях, навіть якщо ми цього не бажаємо. Ось чому ми можемо дійти великих чисел». Іншими словами, найближчими днями/тижнем Туреччину накриє «ковідне цунамі», яке поширюється зі Стамбула.

З огляду на це зростає навантаження на систему охорони здоров’я. Через велику кількість хворих перед клініками Стамбула вишикувалися черги на вакцинацію та ПЛР-тести. На кадрах, розміщених у соціальних мережах, видно, що черги у деяких лікарнях сягали десятків метрів, а в деяких місцях вони перетікали на вулиці.

Раніше Tourist.com.ua писав, що велика кількість країн у Європі визнана «непридатною» для туризму через поширення штаму, що «викликає занепокоєння». Подробиці читайте у матеріалі «Такого ще не було: 21 країна ЄС забарвилася на новій карті малинового кольору, туризм закритий повністю».

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Сон із домашніми тваринами: плюси та мінуси».

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі