Покинуті міста-примари по всьому світу приваблюють туристів

Покинуті місця, особливо міста, приваблюють туристів як індивідуальних, так і організованих груп. Чому? Є багато причин, хоча деякі можуть знайти ці місця дуже страшними та нудними.

Проте багатьом цікаво дізнатися, що сталося з містами, побачити місцеве життя, погуляти по спорожнілих будівлях. Причини «занедбаності» можуть бути різні: стихійні лиха, війна, нерентабельне обслуговування тощо.

Жертва турецького вторгнення

Вароша колись був головним туристичним районом Фамагусти на Кіпрі. Але вистачило одного дня, щоб район спорожнів та занедбаний на довгі роки.

1974 року турецька армія вторглася і взяла Варошу. Всім грекам було наказано якнайшвидше покинути місто, а вхід був дозволений лише турецьким військовослужбовцям.

Проте через 47 років місто було відкрито для публіки у 2020 році. І це привабило багато відвідувачів як з-за кордону, так і з Турецької Республіки Північного Кіпру. За словами президента цієї самопроголошеної країни, до липня 2021 року місто-примару відвідали майже 200 тисяч туристів.

Трагедія, яку забудуть

Ймовірно, найвідомішим містом-примарою є Прип’ять в Україні. Місто було евакуйовано після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Після проведення робіт із дезактивації та зниження рівня радіації деякі жителі навіть повернулися на роботу до Прип’яті. Нині у місті проживає близько 200 осіб. Є притулок для вахтовиків, магазини, столові та медсанчастина.

Крім того, це також дуже популярний туристичний напрямок, і багато українських компаній пропонують екскурсії по цьому району. Наприклад, за рік до Covid 2019 Чорнобильську зону відчуження відвідали понад 124 000 людей.

Покинуті міста-примари по всьому світу приваблюють туристів

Символ індустріалізації та темної історії

Японський острів Хасіма у Японії вважається символом індустріалізації країни. У 1810 році на острові було знайдено вугілля і почався активний видобуток корисних копалин. Подальший розвиток продовжувався і в 20 столітті острів вважався найбільш густонаселеним у світі.

Проте темна частина історії також пов’язана з островом Хасима. Під час Другої світової війни, коли більшість японців були призвані до армії, корейські та китайські робітники були змушені працювати на острові в нелюдських умовах.

Острів щорічно приваблює туристів, тим більше, що у 2015 році його було внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. За даними, Хасима приймає 300 000 туристів на рік.

Покинуті міста-примари по всьому світу приваблюють туристів

Зсув призвів до евакуації

Місто-примара Крако в провінції Матера в Італії частково безлюдне з 1963 року через серію зсувів, що змусили жителів покинути місто і перебратися в долину Крако Песк’єра.

Проте ситуація продовжувала погіршуватись. У 1972 р. сталася повінь, а в 1980 р. Ірпінський землетрус спричинив повне запустіння міста.

І ось зараз місто переживає новий наплив людей. Щоправда, не місцеві жителі, а туристи. За офіційними даними, з січня по серпень цього року Craco відвідало 3800 осіб, порівняно з 2800 за весь 2012 рік.

Покинуті міста-примари по всьому світу приваблюють туристів

З міста, що динамічно розвивається, в місто-примара

У 1870-х роках Боді, штат Каліфорнія, став містом, що швидко розвивається, завдяки відкриття золота в цьому регіоні. У 1879 року у місті проживало майже 10 000 жителів.

Однак у 20 столітті Боді занепав, і ще в 1915 році його назвали «містом-примарою». У 1960-х роках Каліфорнія дозволила створення Державного історичного парку Боді.

Внесений до списку Національної історичної пам’ятки Міністерством внутрішніх справ США та Історичною пам’яткою Каліфорнії, Боді щорічно приймає близько 200 000 відвідувачів.

Покинуті міста-примари по всьому світу приваблюють туристів

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі