Безкоштовний відпочинок у готелях Туреччини: туристи вигадали нову шахрайську схему

Нову шахрайську схему, щоб отримати безкоштовний відпочинок у готелях Туреччини, розробили туристи та нечисті на руку юристи. Щоправда, за традицією ці працівники за завітами Остапа Бендера вдосконалюють своє ремесло у Великій Британії. Якщо раніше темою для претензій туристів були отруєння в готелях та відповідне стягнення неустойки, то зараз основним приводом для вимог компенсацій стали нібито отримані в готелі травми і навіть клопи.

Нагадаємо, раніше на потік було поставлено організоване шахрайство з «безкоштовним відпочинком» для «туристів, що отруїлися в готелі». Туристів буквально біля трапу літака «відловлювали» представники юридичних компаній, що спеціалізувалися на цьому бізнесі. Причому претензії висували переважно туристи з Великобританії, а постраждалими виявлялися готелі Туреччини та Іспанії. І суми були немаленькі — наприклад, в одній гучній справі 8 туристів вдалося обдурити іспанські готелі майже на 1 млрд.

«Порівняно чесним вилученням грошей» займалася компанія Elite Project Marketing SL, чиї творці, сестра та брат Марк Кемерон та Лора Джойс, в основному займалися тим, що переконували туристів подати фіктивні позови про отруєння щодо готелів, де вони зупинялися. У справі як спільники фігурували і шість туристів, які взяли участь у афері, — зазначимо, вони проходять як спільники. Серед постраждалих — три готелі. А загальна сума, яку виманили шахраї – 9.6 млн. фунтів стерлінгів.

Турецькі готелі, які також страждали від шахраїв, змушені були навіть розробити спеціальну систему «Безпечний туризм». «Шахраї найчастіше заявляють, що він мав харчове отруєння без висновку лікаря. В цьому випадку з документальними підтвердженнями має виступити готель. Велике значення мають аналізи, надані готелями», – заявив експерт. Якщо клієнт заявляє, що його отруїли, готель повинен надати всі докази того, що його продукція була свіжою і безпечною. Також у систему включалася “документація” від самого туриста. «Система безпеки не обмежується аналізом. Ми перевірятимемо всі записи з камер та акаунти в соціальних мережах туриста, який поскаржився на харчове отруєння. Якщо виявляться записи, які свідчать про те, що він чудово танцював, ходив у басейн і розважався у ті дні, коли, як він стверджував, отруївся у відпустці, вони будуть представлені туроператору та суду», – пояснювали експерти.

Зважаючи на всі напрацювання стануть у пригоді — тепер шахраї намагаються отримати фінансові кошти, скаржачись на травми в готелі. «Я підвівся з мого ліжка в номері і послизнувся», – таку тему для скарг озвучили на семінарі, проведеному в Лондоні Асоціацією британських туристичних агенцій та туроператорів (ABTA). «Шахрайська діяльність, яка раніше здійснювалася із твердженнями про «отруєння», тепер здійснюється із заявою про «отримані в номері травми», – заявили там. Також зросла і кількість шахрайських заяв про клопів у номері. «Маючи це на увазі, судові органи мають використати рішення 2018 року про те, що помилкові звинувачення також є шахрайством», – наголосили британські експерти.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі