Киргизія стає президентською республікою

За попередніми даними Центрвиборчкому, проект нової Конституції Киргизії може отримати підтримку переважної більшості виборців. За нього проголосували 77 % – це підсумки підрахунку більше 50% бюлетенів.

Киргизія вирішує долю республіки. В країні пройшов референдум про прийняття нової Конституції, яка стверджує президентську форму правління. Якщо реформа буде реалізована, повноваження глави держави будуть значно розширені: зокрема, він буде керувати урядом і самостійно визначати його склад, а також зможе пропонувати свої законопроекти.

“Як ви знаєте, до сьогоднішнього дня протягом 30 років ми міняли Конституції багато разів, і кожного разу ми переписували проект Конституції у інших держав. На сьогоднішній день цю Конституцію вперше підготували ми самі” – Садиров Жапаров президент Киргизії

Конституційна реформа і перехід до президентської форми правління були головними обіцянками Садиров Жапарова, який став главою держави на тлі політичної кризи минулої осені. Жапаров заявляв про бажання покласти край «кадровим заворушень». Опоненти звинувачують його в спробі узурпувати владу.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі