В Іспанії шукають заміну туристам із Росії

Національний інститут статистики Іспанії підрахував, які збитки індустрія туризму зазнає без мандрівників із Росії. З’ясувалося, що протягом сезону (з травня до жовтня) країна втратить 936 тис. російських туристів. Росіяни принесли турбізнесу Іспанії істотну частку доходу в допандемійному 2019 році, хоча їхня частка в загальному турпотоці була невелика – 1,2%.

Середньостатистичний росіянин витрачав на відпочинку в Іспанії 175 євро на добу, тоді як німець – 138 євро, а француз – 99 євро. Враховуючи стандартну тижневу тривалість відпустки, 1 млн. російських туристів за сезон поповнювали економіку Іспанії приблизно на 1,2 млрд. євро. Раніше Іспанський інститут туризму оцінив втрати від відсутності росіян у 1,4 млрд. євро. El Mundo наводить цифру набагато нижче – 83 млн євро, що явно не відповідає дійсним підрахункам.

70% російських туристів їздили в Коста-Дораду (околиці Салоу) та Коста-дель-Соль (околиці Марбельї). Іспанська влада хоче залучати мандрівників з Великобританії, але не впевнена, що ті зможуть повністю компенсувати фінансові вливання росіян.

Англійці традиційно очолювали турпотік в Іспанії, під час пандемії вони поступилися позиціями французам. Іспанська влада вважає, що дохід від туризму цього року без росіян може становити близько 80% від допандемійного. Єдине, що може порушити плани – зростання інфляції та цін на енергію в Європі. Через витрати, що збільшилися, багато сімей заощаджують на відпустці. Крім того, іспанські готельєри нагадують, що ніхто з європейських туристів не витрачав на відпочинку стільки, скільки росіяни.

Без російських туристів страждають не тільки готелі, а й суміжні сфери: власники ресторанів і бутіків у Коста-Дораді вже говорили про те, що клієнти з Росії завжди були платоспроможними.

➔ Дивитесь новини на смартфоні? Підпишіться на новини від Туриста Google News (у браузері ХРОМ): це свіжі новини про туризм, найкращі ціни на тури та квитки, здоров'я, технології, життя знаменитостей, їжу та рецепти, астрологічні прогнози, лайхаки про сад та город, та багато іншого!

Новини туризму
Новини по темі