Прощай, вільний Шенген: між країнами Європи відновили прикордонний контроль з оглядами

Share

Паніка через приплив біженців до ЄС призвела до того, що із вільним Шенгеном, схоже, доведеться попрощатися. Між країнами Європи відновлюють прикордонний контроль із оглядами. Загалом прикордонний контроль розпочався чи посилився в 11 із 27 країн, в основному — на тих кордонах, через які «просочується» найбільша кількість небажаних гостей.

Так, постраждала остання з країн, що приєдналася до безмежної Шенгенської системи 1 січня 2023 року, — це Хорватія. Радість її «безмежного життя», особливо популярної у туристів із сусідніх країн, зокрема Австрії, тривала недовго. Саме «балканський коридор» і східні сусіди Хорватії – Боснія та Герцеговина, а також Сербія – вважаються найбільш дорогими для мігрантів. За оцінками агентства прикордонного контролю ЄС Frontex, у 2022 році понад 300 тисяч іммігрантів проникли до ЄС нелегально за так званим «балканським маршрутом». Це найвищий показник із 2015-2016 років. Більшість мандрівників до Західної Європи цим маршрутом — афганці, за ними йдуть громадяни Туреччини, Марокко та Пакистану. Більшість із них намагаються пробратися до «багатої Європи» через Хорватію.

У результаті країни, в яких осідають ці потоки — такі як Німеччина, Австрія та Італія заявили, що жорсткіше контролюватимуть свої кордони із сусідами. Так, Італія знову розпочала митний контроль на кордонах Словенії та Хорватії.

Загалом прикордонний контроль «тимчасово» повернуто у 11 країнах. Це Італія, Німеччина, Австрія, Словаччина, Чехія, Польща, Словенія, Данія, Норвегія, Швеція та Франція. Нагадаємо, що всього у шенгенській зоні 27 країн-членів. При цьому прикордонний контроль за правилами можна запровадити лише тимчасово, задекларувавши його на шість місяців.

«Шенгенські правила допускають митний огляд «у крайньому випадку» у випадках, коли існувала серйозна загроза внутрішній безпеці чи громадському порядку. Але страх і тривога так само ефективні, як заразний вірус. Усі дивляться один на одного і швидко відновлюють «стіни», – заявляють експерти.

READ  Майбутнє вже близько: в Amadeus розповіли про тренди світового туризму у 2024 році

Також це призводить до популярності у «цивілізованій Європі» «антиіммігрантських ультранаціоналістичних дискурсів та партій».

Свіжі новини

Новини по темі