Одна з найпопулярніших туристичних пам’яток Європи знову відкриється наступного року після п’ятирічної перерви

Share

Одна з найпопулярніших туристичних пам’яток Європи знову відкриється наступного року після п’ятирічної перерви: у грудні 2024 року для туристів знову відкриється знаменитий Нотр-Дам, Собор Паризької Богоматері. Після руйнівної пожежі у квітні 2019 року собор закритий для відвідування, і досі в ньому ведуться ремонтні роботи. Але днями представники французького Міністерства культури відзвітували європейській пресі, коли легендарна пам’ятка Парижа знову відкриється для туристів.

Нагадаємо, руйнівна пожежа у соборі сталася у середині квітня 2019 року. На його гасіння пішло 12 годин. Стародавні стіни встояли — врятовано фасад будинку, дві середньовічні дзвіниці, і багато інших пам’яток. Причиною пожежі називають коротке замикання електромережі — у соборі йшов ремонт. При цьому вогонь знищив давню покрівлю собору та шпиль XII століття.

Після пожежі президент Франції Еммануель Макрон заявив, що собор буде відновлено — і термін відновлення позначив, як найближчі п’ять років. Зважаючи на все, так і станеться. Робота над відновленням будівлі велася без зупинки на ковід та інші події. У результаті вже в червні 2020 року, коли жорсткі «ковидні» правила стали потихеньку здавати, туристів допустили на площу перед собором. А в листопаді 2023 року над будинком собору знову було піднято знаменитий шпиль.

На даний момент президент Макрон запевняє, що термінів відновлення буде дотримано. Мінкульт Франції назвав і точну дату – собор Паризької Богоматері відкриється для туристів 8 грудня 2024 року. Щоправда, окремі роботи всередині будівлі триватимуть і довше — аж до 2025 року.

READ  Названо топові пам'ятки світу, на які найбільше скаржаться туристи

Свіжі новини

Новини по темі