2 міста з найвищою вартістю проживання у світі, що обігнали Нью-Йорк

Британський дослідницький та аналітичний центр Economist Intelligence Unit опублікував дослідження про вартість життя у різних містах Землі за 2023 рік. На першому місці в рейтингу найдорожчих міст – Сінгапур та Цюріх.

Share

Британський дослідницький та аналітичний центр Economist Intelligence Unit опублікував дослідження про вартість життя у різних містах Землі за 2023 рік.

Через неймовірно високу вартість володіння автомобілем, дорогого алкоголю та зростання цін на продукти Сінгапур випередив Нью-Йорк, з яким він поділяв перше місце минулого року. Місце Нью-Йорка зайняв Цюріх.

2 міста з найвищою вартістю проживання у світі, що обігнали Нью-Йорк

Загалом експерти Economist Intelligence Unit розглянули 173 міста та проаналізували 400 видів цін на 200 різних послуг та товарів.

Найдешевшим із великих міст світу експерти назвали столицю Сирії Дамаск. Поруч із ним у переліку розташувалися Тріполі та Тегеран.

У Сінгапурі вартість життя настільки висока, що оренда скромної однокімнатної квартири становить щонайменше 1100 доларів на місяць. За трохи меншу ціну можна зняти студію, а на околицях міста є варіанти від 800 доларів. Домашній інтернет обійдеться не менш ніж 40 доларів, а мобільний зв’язок ще додасть близько 20 до витрат.

2 міста з найвищою вартістю проживання у світі, що обігнали Нью-Йорк

Проїзд на таксі на відстані 8 кілометрів у фінансовому центрі Східної Азії зазвичай коштує 18 доларів, тоді як місячний проїзний на громадський транспорт коштує майже 100 доларів.

При цьому обід у діловому центрі Сінгапуру коштуватиме приблизно 10 доларів, а аналогічний прийом їжі в менш престижному фастфуді оцінюється приблизно в 7,5 долара.

У Сінгапурі дуже високий рівень життя та безпеки, цим і обумовлена висока вартість життя. Поліцію на вулицях міста не видно, але камери усюди. На події поліція реагує щонайбільше за 15 хвилин.

Топ-10 найдорожчих міст світу на 2023 рік

  • 1 – 2 місце: Цюріх та Сінгапур;
  • 3 – 4 місце: Нью-Йорк та Женева;
  • 5 місце: Гонконг;
  • 6 місце: Лос-Анджелес;
  • 7 місце: Париж;
  • 8–9 місце: Тель-Авів та Копенгаген;
  • 10 місце: Сан-Франциско.

Цюріх піднявся з шостого місця на перше, ділячи лідерство із Сінгапуром. Це сталося частково через зміцнення швейцарського франка, а також через високі ціни на продукти харчування, товари для дому та розваги.

READ  Майбутнє вже близько: в Amadeus розповіли про тренди світового туризму у 2024 році

Женева, розділяючи третє місце з Нью-Йорком, і Гонконг посідають останні позиції у списку п’яти найдорожчих місць для життя. Загалом світові ціни зросли в середньому на 7,4% рік до року в місцевій валюті, що трохи нижче за торішній рівень зростання в 8,1%.

Свіжі новини

Новини по темі