Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Share

Мальта – 316 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Крихітка острівна держава в Середземному морі – найбільша з перерахованих тут. Мальтійський архіпелаг об’єднує сім островів, але тільки два з них заселені, зате густонаселені. За 15 хвилин прогулянки мальтійською набережною можна побувати в трьох містах. Незважаючи на невеликі розміри і нейтралітет, що проголошується, Мальта має власні армійські підрозділи.

Мальдіви — 298 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Ця острівна держава в Індійському океані потрапила до Книги рекордів Гіннеса як сама плоска держава. Найвища точка на Мальдівах розташована на острові Вілінгілі, її висота менша за висоту стель у типовій «хрущовці» — 2,4 метра. Мальдіви – це 1190 маленьких коралових островів, з яких тільки 200 заселені. За місцевими законами висота будівель не може перевищувати найвищу пальму на острові, а пляма забудови не повинна бути більшою від площі всього острова. Мальдіви — ісламська країна, місцевим заборонено продавати та купувати алкоголь, а також заводити собак.

Сент-Кітс і Невіс — 261 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Населення Сент-Кітс і Невіс — майже 50 000 осіб. Одного разу було проведено референдум щодо виходу молодшого острова Невіс зі складу країни та утворення на ньому незалежної держави. «За» проголосувало 62% виборців — лише на 4% менше, ніж потрібно для виходу. Для стимулювання економіки держави влада активно торгує громадянством. Громадянство можна отримати за покупку нерухомості, але не поспішайте діставати заначку. У Сент-Кітс та Невіс високий рівень злочинності як у порівнянні з Карибським регіоном, так і на тлі всієї Латинської Америки в цілому.

Республіка Маршаллові острови – 181 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

На одному з атолів ланцюга Ралік, що входить до архіпелагу Маршаллових островів, 1946 року Штати провели перші ядерні випробування. Через чотири дні після цього модельєр Луї Реар представив публіці модель купальника, яку назвав на честь атолу — бікіні. Усього ж за 12 років на атолах Бікіні та Еніветок американці провели 67 ядерних вибухів. Це сильно вплинуло на здоров’я жителів Маршаллових островів: багато громадян республіки страждають від ракових захворювань, захворювань щитовидної залози та різних пухлин, спричинених радіацією. Загалом у країні налічується дві лікарні (одна має 97 ліжок, друга — 43) та півтора десятки аеропортів, щоправда лише у чотирьох з них злітно-посадкова смуга має тверде покриття.

READ  Найкрасивіші готелі світу: топ-20 найкращих місць для відпочинку

Князівство Ліхтенштейн – 157 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

На відміну від дотаційних країн мікродержав Океанії, Ліхтенштейн спроможний сам про себе подбати. Це процвітаюча індустріальна країна з високим рівнем життя: 2009 року ВВП на душу населення становив рекордні 139 000 доларів США — перше місце у світі. У Ліхтенштейні є поліція, яка налічує 120 співробітників — трохи більше. А більше й не потрібно: рівень злочинності у князівстві прагне нуля. І врахуйте, якщо ви раптом загриміли у Ліхтенштейні у в’язницю, то їжу вам принесуть із найближчого ресторану — керівництво в’язниці не вважає за доцільне утримувати харчоблок. Це дуже маленька, але горда країна: князівство не входить ні до Євросоюзу, ні до НАТО, а під час Другої світової війни зберігало нейтралітет.

Сан-Марино – 61 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Найстаріша держава Європи була заснована аж у 301 році нашої ери. Країна розташовується на південно-західному схилі триголового гірського масиву Монте-Титано (738 м над рівнем моря), що височіє над горбистою рівниною передгір’я Апеннін. Скальні масиви займають майже 80% території країни, на орні землі припадає 16,6% площі. Сан-Марино, як і Ліхтенштейн, не входить ні до НАТО, ні до ЄС, а у роки Другої Світової хоч і зберігала нейтралітет, активно співпрацювала з італійськими фашистами. Країна використовує євро, і їй можна карбувати свої монети. Главами держави є два капітана-регенти, які обираються на півроку: з 1 квітня до 1 жовтня та з 1 жовтня до 1 квітня щорічно.

Тувалу – 26 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Полінезійська держава Тувалу є скупченням з атолів і островів, розташованих у Тихому океані трохи південніше екватора. Для майбутнього країни велику загрозу становить глобальне потепління, у тому числі пов’язане з ним підвищення рівня Світового океану, внаслідок якого низовинні острови не вище 5 метрів можуть опинитися під водою. У Тувалу немає залізниць, натомість є школи: одна початкова та одна вища. У 1978 році країна здобула незалежність від Великобританії, але главою держави в Тувалу вважається Її Величність Королева Єлизавета II. Через невелику площу, низьку висотність і пористість ґрунтів на островах Тувалу відсутні будь-які річки. Натомість вода, просочуючись крізь землю, утворює лінзу злегка солонуватої води. Тому місцеві жителі змушені збирати дощову воду з дахів та зберігати її у бетонних цистернах.

READ  Відпочинок в Чорногорії в 2024 році: що потрібно знати про ціни, готелі, пам'ятки та розваги

Республіка Науру – 21 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Найменша острівна держава у світі, у 1980-ті була ще й чи не найбагатшою. Науру мала величезні запаси фосфоритів, на острові велося їх активне видобування. Тоді вартість експорту фосфоритів вчетверо перевищувала суму імпорту, а основними зовнішньоторговельними партнерами були Австралія, Нова Зеландія, Японія та Великобританія. Але це все у минулому. Близько 90% лісу, що покривав плато острова, через видобуток корисних копалин знищено. Будь-які заходи щодо рекультивації земель не проводилися, і до 80% суші Науру перетворилося на пустелю. Сьогодні країна рекордсмен, але вже зовсім в інших категоріях: найвище безробіття (80% населення) і найвищий рівень ожиріння (95% населення страждає на зайву вагу). Країна не має столиці та громадського транспорту, але є 40 кілометрів автомобільних доріг і своя авіакомпанія з парою старих літаків.

Князівство Монако – 2,02 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

З 1 січня 2019 року мінімальний розмір оплати праці Монако становить 1 695,07 євро на місяць. У Монако немає прибуткового податку. Мабуть, з цих причин середня тривалість життя в країні за даними 2015 року становить 89,63 років. Чисельність національного оркестру Монако — 85 осіб, а склад регулярної армії на три особи менший. У однойменній столиці Монако розташований знаменитий «Океанографічний музей Монако», директором якого був дослідник Жак-Ів Кусто. Щільність населення країни становить 18 679 осіб на квадратний кілометр — перше місце у світі.

Ватикан – 0,44 км²

Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Ватикан – це 440 000 квадратних метрів. Ватикан має власну і найкоротшу у світі залізницю, але немає жодного пологового будинку, а тому народжуваність у країні нульова. Посольство Італії у Ватикані розташоване у самій Італії. Ватикан проводить астрономічні дослідження за допомогою сучасного телескопа, що знаходиться на вершині гори Грем у південно-східній Аризоні, США. У 2011 році у Ватикані відбувався перепис населення. Число людей, які мають громадянство карликової країни, склало 594. Це 71 кардинал, 109 членів гвардії, 51 представник духовенства і одна черниця у стінах Ватикану.

READ  Новий рік на Мальдівах: блакитні лагуни, білосніжний пісок та британські діджеї

Свіжі новини

Новини по темі