Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Share

В яких дивовижних місцях можна опинитися під час подорожі! Іноді потрапиш у якесь містечко, озирнешся, а потім уже ніколи його не забудеш. Тому що місто незрозуміле, страшне, дивне чи неймовірно красиве – загалом, найнестандартніше. І якщо якісь незвичайні міста відвідати цікаво та приємно, то про деякі з них краще прочитати, ніж побачити на власні очі. Тому, перш ніж складати маршрут найдивнішими містами планети, вивчіть наш рейтинг «Незвичайні міста світу».

Яньцзінь у Китаї

Китайське місто Яньцзінь, розташоване в провінції Юньнань, вважається найвужчим у світі: його максимальна ширина становить 400 м-коду, а мінімальна всього 30 м-коду.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Яньцзінь не може рости вшир просто тому, що не дозволяють гори. Адже місто побудоване в передгір’ях Тибету, на берегах річки Наньсі, що тече дном ущелини. Береги Наньсі – це круті схили, що поросли лісом, тому для будівництва є тільки вузька смужка землі біля самої річки. В силу такого специфічного рельєфу люди використовують кожен шматочок землі: будинки стоять дуже щільно і лише багатоповерхові.

Будинки у першому ряду біля річки мають дещо дивний вигляд, тому що їх поміщають на бетонні стовпи-палі. Це роблять для того, щоб хоч якось захистити мешканців від затоплень у разі підвищення рівня води. Адже якщо влітку Наньсі – струмок, що пересихає, то під час сезонних дощів – це вже грізний бурхливий потік, який змітає все на своєму шляху. Але найчастіше при повені вода піднімається вище за перші поверхи, при цьому палі не тільки не рятують, але навіть можуть обрушитися.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

І все-таки люди там живуть, навіть будуються нові будинки. Місто витягнулося вздовж річки на цілих 60 км, яке загальна площа становить 1 416 км². За даними за 2020 рік, в Яньцзіні проживає майже 317 500 осіб.

У міста налагоджено зв’язок зі світом – через гору прокладено двокілометровий тунель. Але що дивно, мостів в Яньцзінь дуже мало, хоча навряд чи знайдеться місто, яке більше потребує.

Чунцін у Китаї

Китай – разюча країна, і можна довго дивуватися з приводу того, які там є незвичайні міста. Наприклад, місто Чунцін у центральній частині Китаю. Він зайняв схили гірських масивів Далоушань, Ушань та Дабашань навколо того місця, де сходяться воєдино річки Янцзи та Цзялін.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Вода в цих річках має різний колір, і там, де вони зливаються, чітко видно межу між ними. Звичайно, видовище це дивне і водночас гарне. Через Янцзи та Цзялін перекинуто величезну кількість грандіозних мостів, включаючи найдовший у світі арочний міст. І якщо в якомусь іншому місті вони стали б головною пам’яткою, то тут їх можна навіть не помітити на тлі решти. Справа в тому, що завдяки безлічі хмарочосів і нереально величезної мережі багаторівневих доріг, Чунцін виглядає як місто з фантастичного майбутнього.

  • Статус міста Чунцину було присвоєно відносно нещодавно – 1929 року, а вже 1997 року його перетворили на муніципалітет центрального підпорядкування.
  • В даний час Чунцін є найбільшим мегаполісом у світі, ось тільки поза Китаєм мало хто знає про його існування. Територія Чунцін зіставна з територій Австрії, але жителів у китайському місті в 4 рази більше, ніж у європейській країні: згідно з даними за 2020 рік, на площі 82 403 км² проживає 32,05 мільйона осіб.
  • Безпосередньо у місті проживає 64% всього населення, решта – у передмісті.
READ  Топ-10 найменших держав у світі: цікаві факти, про які багато хто не знав

Місто продовжує розростатися з непристойною швидкістю, городяни безжально зносять і перебудовують старі квартали, але при цьому зберігають історичні споруди та старовинні храми.

Через нестачу місця у густозаселеній частині міста архітектори змушені вигадувати незвичайні, а часом і дуже дивні рішення. Наприклад, одна зі станцій метрополітену знаходиться в житловому будинку і займає там з 6-го по 8-й поверх. Поїзди на монорейках йдуть прямо через будівлю, при цьому для мешканців це не створює жодного дискомфорту, оскільки при будівництві станції використовувалися якісні матеріали, що шумопоглинають.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Ще одне незвичайне рішення: паркування, аналогів яким у світі поки що немає. Облаштовано все так: водій заїжджає на платформу та залишає автомобіль, після чого платформа з машиною піднімається вертикально на певний кут і від’їжджає убік. У 2019 році в Чунцин з’явилася унікальна вежа для паркування на 397 машин – припаркувати авто там можна буквально за хвилину, просканувавши піаркод.

Чунцин можна віднести до найнезвичайніших міст планети ще з однієї причини. Там наймасштабніша транспортна розв’язка у світі: 20 естакад на 5 рівнях.

Самі китайці вважають це місто дивним ще з однієї причини: це єдиний у країні мегаполіс, де велосипедистів немає.

Кубер-Педі в Австралії

Одне з найдивніших міст планети розташовується у штаті Південна Австралія, у самому центрі пустелі. Це Кубер-Педі, населення якого за даними за 2011 рік не перевищувало 1700 осіб.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Кубер-Педі – місто під землею, а за сумісництвом ще й столиця опалів. У цій місцевості зосереджено 30% світових покладів цього каміння, і саме там відбувається 97% всього видобутку опалів у світі.

Житла міських жителів є великі печери, вирубані в горі. У таких будинках є водогін, каналізація, електрика, інтернет та навіть підземні басейни. Ось тільки вікна не у всіх кімнатах – є лише по одному вікну з кожного боку від вхідних дверей.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

До речі, води в цьому малодощовому регіоні Австралії немає зовсім, скільки не намагалися бурити. Спочатку її доставляли до цього міста верблюдами, зараз же прокладено багатокілометровий водопровід.

Чому люди живуть у такому дивному місті? Все заради видобутку опалів, адже справа ця дуже прибуткова.

Жити на поверхні у пустелі складно через клімат: вдень температура повітря піднімається до +45°C, та ще й піщані бурі бувають надто часто. А в печерах навіть без кондиціонерів сама по собі підтримувалася комфортна для життя температура – близько +23°C.

У цьому незвичайному місті не лише будинки, а й вся інфраструктура закопана у землі: магазини, готелі, школи, 3 церкви, музей, бари, бібліотеки. Тут є навіть найнезвичайніший у світі цвинтар – підземний.

Нетрі Макоко в Лагосі, Нігерія

Колись до Лагосу примикало невелике рибальське село, мешканці якого постачали морепродуктами всю столицю Нігерії. Зараз це окреме місто, вірніше, найекстремальніше поселення в країні. Мова про плавучі нетрі Макоко в лагуні Лагос, які багатьом відомі як Чорна Венеція.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Це одне з найнезвичайніших місць у світі з бідністю, що зашкалює, де люди виживають у майже непридатних для цього умовах. Картина ніби з апокаліпсису: безліч жалюгідних халуп стоїть на палях прямо над водою. Всі відходи та каналізація випускаються прямо в океан, навколо паль товстим шаром збираються нечистоти, від води виходить смердючий запах.

  • У нетрях Макоко є плавучі школи з мінімальною кількістю вчителів, є навіть невелике кафе та перукарні.
  • За статистикою, у кожному будиночку мешкає 6-10 осіб. Але людей похилого віку там дуже мало, через жахливу антисанітарію та відсутність медичного обслуговування до 60 років доживає лише 5% населення. Офіційний перепис показав, що в Макоко проживає 250 000 осіб, але, швидше за все, ці цифри були сильно занижені, щоб приховати реальний масштаб проблеми.
READ  Названо найдорожчі міста світу

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Влада Нігерії неодноразово намагалася знести нетрях, мотивуючи це екологічною загрозою, яку ті створюють. Але оскільки людям не запропонували замість будинку на суші, коли почалося знесення, жителі збунтувалися, і влада відступила.

Халупи стоять на тлі сучасних будівель Лагосу та розкішного 10-кілометрового мосту, і все разом це створює дуже дивну і навіть сюрреалістичну картину.

Ауравіль в Індії

У списку незвичайних міст світу присутній Ауровіль, розташований на півдні Індії, в штаті Тамілнад.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Це унікальне і незвичайне у своєму роді місто було засноване у 1968 році як експеримент зі створення міжнародного суспільства людей. Люди в Ауровілі живуть поза релігією, політикою та національністю. Медичне обслуговування, освіта та розваги – все це вони отримують безкоштовно. Ауровіль – це не просто незвичайна архітектура та ландшафт. Це інша форма існування у нашому світі, місто-утопія.

Хоча Аровіль розташовується на території Індії, він не є її частиною. По суті, це автономна держава, яка перебуває під захистом ЮНЕСКО. Станом на початок 2019 року там проживало 3050 осіб із 58 країн світу.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Аровіль був закладений прямо посеред пустелі. Зараз у цьому незвичайному місці росте понад 2 мільйони дерев, серед яких збудовані 2- та 3-поверхові будиночки. Найголовніша будівля міста – Матрімандір – має форму сфери, покритої дисками із золотими пластинами. Воно призначається для медитацій та йоги.

Ель-Амадія в Іраку

Ель-Амадія – місто, засноване у III тисячолітті до нашої ери, у часи, коли висота мала стратегічно важливе значення. Він розташований на території провінції Дахук, на плоскій вершині гори на висоті 1400 метрів. За багато тисячоліть це незвичайне висотне місто так і не збільшилося в розмірах, адже рости йому просто нікуди: завдовжки воно сягає 1 км, а завширшки – 500 м.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Ель-Амадія – місто мультинародне та мультирелігійне. Там проживає близько 6000 осіб, переважно це курди, євреї та халдеї, причому мусульмани чудово уживаються з християнами. Але через обмежену територію корінним мешканцям часто доводиться переселятися.

В Ель-Амаді є все, що потрібно для комфортного життя: магазини, ресторани, поліція, медична служба. Поряд із сучасними будинками тут збереглися руїни старовинних будівель Ассирії, християнського храму та синагоги.

Ла-Рінконада в Перу

Це місто не тільки незвичайне – це одне з найбільш шокуючих міст світу, яке багато хто називає пеклом на землі. Він розташований не просто високо над рівнем моря – це найвище місто у світі. Ла-Рінконада знаходиться в Перу, на згаслому вулкані, на висоті 5100 м над рівнем моря.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Атмосфера на такій висоті дуже розряджена, тому у людей, що там живуть, неймовірне кисневе голодування. До того ж клімат там дуже суворий: багато дощів влітку та надто сухо взимку, середня річна температура становить лише +1°C.

READ  Новий рік на Мальдівах: блакитні лагуни, білосніжний пісок та британські діджеї

За даними за 2009 рік, живе в таких недружніх умовах понад 30 000 осіб. Причому живуть ці люди у неймовірно убогих халупах, більша частина з яких навіть не опалюється, з погано розвиненою каналізацією. Сміттєзвалище і смердючий запах панують по всьому місту, моторошна антисанітарія всюди.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Що ж приваблює людей у це найжахливіше місто? Чимала для цієї країни зарплата 200 $ на місяць. Наприкінці ХХ століття у старому шахтарському селищі Ла-Рінконада виявили золоту жилу, і з того часу багато людей їдуть туди, щоб здобути золото та заробити. Їх не лякає ні жорсткий клімат, ні моторошні умови життя, ні важка робота.

Сетеніль-де-лас-Бодегас в Іспанії

Місто з химерною назвою Сетеніль-де-лас-Бодегас розташоване на території провінції Кадіс. Він займає площу 82 км², а його населення в 2010 році було трохи менше 3000 чоловік.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Сетеніль-де-лас-Бодегас справді незвичайний та ефектний, чимось нагадує місто на горі із «Володаря кілець». Він буквально “врізаний” у базальтову скелю, і складає з нею єдине ціле. Скеля служить одночасно дахом та стінами для багатьох будинків. По суті, більшість міських будинків – це природні печери з унікальним ландшафтом, до яких «дійшли» сучасні технології.

Віттієр у США

Найдивніше місто – це про Віттієр, що в штаті Аляска, на північному сході півострова Кенай. Площа міста становить 51 км, а населяє його всього 270 осіб. Найдивніше те, що майже все населення живе в одній 14-поверховій будівлі, побудованій у 1956 році як армійська казарма. Крім житлових квартир, у цій будівлі є супермаркет, лікарня, поліцейська ділянка, пошта, церква.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Таке незвичайне сусідство під одним дахом виявляється дуже вигідним: куди б не треба було піти, будівлю залишати не доведеться. Адже часто виходити і не хочеться, тому що місцевий клімат досить суворий: взимку обрушуються вітри, швидкість яких досягає 100 км/год, а сонця не буває з листопада до лютого.

Єдиний шлях із міста – пробитий у горі тунель. Основне місце роботи для городян – це порт, який приймає кораблі з туристами.

Колма у США

В американському штаті Каліфорнія, неподалік Сан-Франциско, розташовується зовсім незвичайне, одне з найдивовижніших міст у світі – Колма.

Найнезвичайніші міста світу – топ 10

  • Понад 70% його території відведено під цвинтарі: їх там 16, у тому числі й цвинтар домашніх тварин.
  • На 1 живу людину в місті припадає 1000 небіжчиків, і це не перебільшення: у Колмі проживає лише 1 500 осіб, а поховано 1,5 мільйона.
  • Виявляється, нічого особливо дивного у такій великій кількості поховань немає. 1849 року, під час золотої лихоманки, до Сан-Франциско з’їхалися сотні тисяч людей. Разом із ними прийшли численні хвороби та висока смертність. До кінця 1880 року в Сан-Франциско було 26 цвинтарів, і всі вони були переповнені. Ховати людей стали у прилеглому Колмі.
  • 1900 року через цінність землі у Сан-Франциско взагалі заборонили ховати, а через 14 років вирішили прибрати і всі існуючі цвинтарі – їх просто перенесли до Колми.

Як правило, незвичайні міста населяють не менш незвичайні люди. Наприклад, жителі Колми звикли з гумором ставитися до обставин, що склалися, а на офіційному сайті міста навіть вміщено таке гасло: «Здорово бути живим у Колмі».

Свіжі новини

Новини по темі