Замість «куди поїхати» для туристів складено список місць, «куди не варто їхати» у 2024 році

Share

Оригінальний рейтинг туристів представила компанія Fodor’s Travel. Замість традиційного туристичного списку “куди поїхати” вона представила список місць, “куди не варто їхати” у 2024 році. Причому в нього потрапили аж ніяк не «небезпечні країни» та «осередки напруженості», а багато популярних туристів місць — таких як Венеція, Афіни або тайський острів Самуї.

Як заявили укладачі рейтингу, популярні туристичні місця оцінювалися з погляду негативних аспектів — таких, як скажені натовпи туристів, забруднення навколишнього середовища та дорожнеча. Саме за цими критеріями й вибиралися місця, які відвідувати не варто, бо швидше за все туриста вони розчарують, та й місцева екологія та «традиційний спосіб життя» ризикують постраждати.

«. Нам подобаються ці напрямки, але шалене захоплення туристів та прагнення натовпу там побувати, чи викликані вони «ефектом Instagram» чи «списком бажань», не несуть для цих місць нічого доброго», — заявили укладачі рейтингу.

На їхню думку, підвищене туристичне навантаження цих місць завдає лише шкоди місцевим спільнотам, які від них залежать — причому справа не тільки в овертуризмі, а й у таких важливих речах як у надвиробництві сміття і навіть проблемах з питною водою.

«Ми сподіваємося, що цей список спонукає читачів знайти нові способи відвідування деяких із найзнаковіших пам’яток світу, а не уникати їх взагалі. Як сумлінні мандрівники, ми повинні постійно ставитись до нашого світу та місць, які ми любимо, з повагою. Тому що зараз ці місця волають про допомогу», — також заявили укладачі рейтингу.

Отже, до списку визначних пам’яток, які варто позбавити від відвідування, включили такі:

  • Венеція, Італія. Місто на воді вже багато років бореться із надмірним туризмом, але, як і раніше, не може вирішити свої проблеми. Найновіші методи відлякування відвідувачів (скромна плата за вхід) навряд чи стримують ефект для туристів. При цьому в місті ще й шалені ціни, та й екологія страждає.
  • Афіни, Греція. Як запевняють укладачі рейтингу, «надмірний туризм та відсутність затверджених планів управління завдають шкоди Акрополю та призводять до втрати традиційного способу життя у прилеглих районах».
  • Гора Фудзі, Японія. Знову ж на думку укладачів рейтингу, туристи не повною мірою усвідомлюють ризики та шкідливі наслідки сходження на гору Фудзі і наражаються на фізичний ризик, переповнюючи священну вершину.
  • Національний пам’ятник гори Сан-Габріель, Каліфорнія. «Велика кількість відвідувачів у поєднанні з відсутністю правозастосування та екологічної обізнаності призвела до деградації того, що мало стати природною оазою для округу Лос-Анджелес», — запевняють укладачі.
  • Бухта Халонг, В’єтнам. Тут переповнення бухти туристичними корабликами, а також рибальські спільноти, що ростуть, «сприяють утворенню сміття та дизельного палива у воді».
  • Пустеля Атакама, Чилі. «Чилі позиціонує пустелю Атакама як один із найкращих природних ресурсів, але це суперечить тому, як вона керує захистом довкілля пустелі», — пишуть укладачі рейтингу.
  • Озеро Верхнє, Мічиган. Найглибше і найбільше озеро в системі Великих озер у США також стикається з екосистемними загрозами, такими як інвазивні види та цвітіння водоростей, а також стрес із-за надмірного туризму.
  • Річка Ганг, Індія. «Найважливіша річка Індії стикається з такими проблемами, як скорочення стоку, забруднення плавучого середовища та загроза річковим дельфінам», — пишуть укладачі.
  • Самуї, Таїланд. На популярному образі попит туристів призвів до того, що нестача прісної води турбує Самуї вже майже рік. “Туристи стікаються на острів і виснажують 70% його водних ресурсів”, – запевняють укладачі.
READ  Найнезвичайніші міста світу – топ 10

Свіжі новини

Новини по темі