Найдивніші заборони для туристів у 2023 році

Share

Прослуховування гучної музики може обійтися дорожче за нову машину, а приїхавши за гарним виглядом можна впертися в глухий паркан. Ось найдивніші заборони для туристів у Європі минулого року.

Найпомітніші ініціативи 2023 року скоротили кількість суднозаходів круїзних лайнерів до деяких популярних міст, підвищили туристичні податки та обмежили кількість відвідувачів пам’яток. Однак було запроваджено й інші правила, які потрапили до заголовків газет завдяки нестандартному мисленню їхніх авторів.

Заборона рушників на пляжах Сардинія

Влада італійського острова Сардинія ввела незвичайну заборону на рушники у 2023 році. Справа в тому, що разом із рушниками туристи забирають із собою пісок.

Тепер на пляж Пелоза на західному узбережжі острова можна приносити із собою лише килимки для засмаги. А ось знаменитий рожевий пляж Спьяджа Роза і так був «забороненою зоною» для відпочиваючих, а тепер викритим у крадіжці піску туристам загрожує штраф 3500 євро.

У Португалії не можна слухати гучну музику на пляжі

Національне морське управління Португалії (AMN) заборонило туристам надто голосно слухати музику на пляжі. Якщо ваші стовпчики турбуватимуть місцевих жителів або інших відпочиваючих, то вам загрожує штраф 36 тисяч євро.

Водночас постанова AMN у 2023 році забороняє ігри з м’ячем за межами спеціально відведених місць, намети поза територіями кемпінгів та розпал багаття на пляжах.

У Севіллі не можна показувати нижню білизну на людях

В іспанській Севільї демонстрація спідньої білизни в громадських місцях заборонена офіційно.

Влада також не приймає будь-якого «одягу з сексистськими посланнями». Аналогічним чином не допускається здійснювати чи заохочувати акти «непристойного ексгібіціонізму».

Портофіно проти селфі

Пошук потрібного ракурсу для фото в італійському Портофіно може коштувати €270. Туристи втомили місцевих мешканців своїми фотосесіями, які заважають пішоходам та автомобілістам.

READ  Новий рік на Мальдівах: блакитні лагуни, білосніжний пісок та британські діджеї

Мер приморського містечка вирішив боротися з селфімейкерами радикально: влітку на набережній з’явилися зони «без очікування», де з 10:30 до 18:00 вечора можна зробити фото, але тут же треба піти.

В Австрії побудували паркан від фотографів

Альпійські пейзажі австрійського міста Гальштат надихнули студію Дісней створення мультфільму «Холодне серце». У містечко з населенням менше тисячі людей щорічно приймають близько мільйона туристів. Звісно, що туристи хочуть задокументувати своє перебування у казковому місці.

Проте місцеві жителі такої популярності не хочуть. Вихід вони знайшли у будівництві паркану, який закрив усі найкращі види від туристів. Проте загородження було знесено через скарги в соцмережах.

Фейкові таблички для іноземців на Майорці

Винахідливі іспанці вирішили не звертатися до влади, а боротися із надлишком закордонних туристів самостійно. На пляжах Майорки активісти встановили фальшиві попереджувальні знаки англійською мовою.

Вони попереджали про «небезпечні медузи», «падаючі камені», забруднену стоками морської води, закриття пляжу або давали невірні вказівки про відстань до нього (кілька кілометрів замість 100 метрів, наприклад).

І лише позначки каталонською мовою казали мешканцям, що інформація вище не відповідає дійсності. Совісті патріоти писали на табличках каталонською, що причина не в каменепадах, а в «масовому туризмі», або що пляж відкритий для публіки, але за винятком «незнайомців та медуз».

Свіжі новини

Новини по темі