Безпечні лише на перший погляд: 5 пляжів, на яких ви серйозно ризикуєте життям

Share

Деякі місця на планеті лише зовні виглядають ідилічними, а насправді смертельні пастки. Ми зібрали п’ять мальовничих прибережних районів, на яких вас обов’язково хтось з’їсть, пристрелить чи вб’є якимось іншим способом.

Заборонений острів Сентінел

У Бенгальській затоці Індійського океану серед Андамамського архіпелагу є маленький райський острівець – Північний Сентінел. Щоб на нього потрапити, доведеться добряче попрацювати. Жоден місцевий рибалка просто так ніколи нікого туди не переправить. Але навіть якщо комусь вдасться там опинитися, підкупивши рибалки, як тільки мандрівник ступить на пісок острова, човен із завидною швидкістю рвоне кудись подалі. Розгадка проста — швидше за все гостю не вдасться пройти і десятка метрів, як його зрішуть справжнісінькі стріли. Причому злісних прикордонників він навіть не побачить, атакуватимуть із джунглів, потай і без попередження.

Тут мешкає один із найнесприятливіших народів на Землі — сентинельці. Ніхто не знає, скільки їх насправді на острові і чому вони такі агресивні. Імовірно, аборигени досі не користуються вогнем, а недоброзичливість пов’язана з вкрай негативним досвідом у минулому. У даному регіоні британські колонізатори поводилися не найбільш сприятливо і сформували у місцевих негативне ставлення до всіх чужинців, особливо блідолицих. Індія, в юрисдикції якої знаходиться Північний Сентінел, поважає право його мешканців на приватність і не намагається якось асимілювати їх.

Ідеальний пляж для постапокаліптичного фестивалю

На півдні Африки розташоване ідеальне місце для зйомок наступної частини «Божевільного Максу» або проведення божевільного фестивалю. Якби Burning Man не проводили в Блек-Рок, він розташувався б на Березі Скелетов. Але є ще пара незначних нюансів. Ці піски настільки неживі, що будь-яка білкова форма життя стає потенційною їжею відразу для кількох хижаків. Сюди забредають леви, шакали та гієни, а води навколо кишать акулами. Здавалося б, що тут робити такій кількості м’ясоїдних? Їх приваблюють тюлені, які, своєю чергою, харчуються рибою, благо її у прибережних водах повно.

READ  Найдивніші заборони для туристів у 2023 році

Але навіть якщо люди зможуть загубитися в натовпі численних морських ссавців неподалік води, їх все одно чекає неминуча смерть від зневоднення. Джерел прісної вологи немає на багато десятків кілометрів навколо, а дощ трапляється раз на кілька років. Безсумнівно, околиці тут дуже мальовничі: безкраї піски, бурхливий океан і кістяки кораблів, що зазнали краху. Однак навіть спроба дістатися сюди може коштувати життя. З боку континенту шлях лежатиме через не дружні країни, де регулярно відбуваються збройні конфлікти. А з моря краще навіть не пробувати. Розбиті корпуси суден тут лежать не просто так — дуже багато з них було збито з курсу холодною течією та частими туманами, а потім налетіло на підводні скелі. До речі, відплисти від берега на невеликому човні (наприклад, шлюпці) практично неможливо через постійний сильний прибій.

Найповільніша смерть

У західній частині Тихого океану розташована величезна кількість коралових островів — атолів. Вони мають химерну форму, вкриті приємним на дотик піском і, загалом, зовні є уособленням раю. До того ж, не можна не вразитись плодами тисячолітньої праці морських мешканців, які буквально життя поклали, щоб створити цю красу. Один із таких островів носить привабливу назву Бікіні. До речі, саме на честь кількох запальних пляжних вечірок знаменитий роздільний купальник і отримав свою назву.

Заходи проводилися американськими військовими і призвели до того, що по місцевому пісочку без одягу, що закриває все тіло, краще не ходити. Трохи більше ніж шістдесят років тому на Бікіні було проведено останнє з 67 ядерних випробувань, але навіть після такого терміну перебувати там небезпечно. Залежно від місця забору проб, радіаційне тло на атоле може перевищувати в шість разів максимально дозволене для тривалого перебування людини. Безперечно, така доза не вб’є туриста миттєво, але забезпечить цілим букетом ракових захворювань у найближчі роки. Найнебезпечніше — дихати піднятим з поверхні пилом, адже потрапляючи у легені, радіоактивні частинки вплинуть на внутрішні органи.

READ  Це пекло на Землі: туристка пожила у фінансовій столиці світу і розповіла про нестерпні умови

Можливо, навіть гірше за смерть

Не всі страшно небезпечні пляжі розташовані в екзотичних країнах, деякі цілком у Європі. Мальовниче узбережжя Великобританії в районі села Стейтес може залучити багатьох туристів. Але через свою популярність, а також «завдяки» вдалому збігу течій та інших кліматичних факторів, це одне з найбільш отруєних місць на Землі. Величезна кількість сміття та інших забруднень не тільки зробило море навколо непридатним для купання, а й заразило пісок. Попадання у воду загрожує цілим букетом важких бактеріальних інфекцій, а отримана під час прогулянки босоніж ранка може сильно загноїтися. Не факт, що в результаті постраждалий помре, але тиждень діареї або десяток днів септичної лихоманки здатні будь-кого змусити молитися богам про порятунок.

Аналогічні «пам’ятки» є у багатьох країнах світу. В Індії, наприклад, розташований Чоупатті Біч у Мумбаї. У деяких його місцях категорично не можна не лише купатися, а й просто шкідливо. А прогулявшись пляжем Ель Грінго в Домінікані, можна не тільки підхопити різні болячки, але і отримати солідну дозу канцерогенів і важких металів. Багато місцевих хімічних та фармацевтичних підприємств досі скидають у цьому районі свої відходи. Не обійшлося без прибережних екологічних катастроф і США. Каліфорнійський Поче-Біч кілька років поспіль заливало величезною кількістю різних відходів автомобільної та агропромисловості. Тепер екологічні організації довгі роки усуватимуть наслідки.

Невидима смерть

Розташований на схід від Австралії, Фрейзер є найбільшим піщаним островом у світі. Його природа химерна і мальовнича — дюни піднімаються на висоту до 240 метрів і вкриті мангровими та екваторіальними лісами, в яких ховаються дивовижні «висячі» озера. Обернене на Тихий океан узбережжя являє собою єдиний гігантський пляж довжиною понад сто кілометрів. Ось тільки далі за лінію прибою до води наближатися не варто. Навколо Фрейзера мешкає велика кількість кубомедуз, зокрема іруканджі. І це зовсім не той морський мешканець, якого хочеш зустріти під час прогулянки піском, або насолоджуючись теплою водою.

READ  ТОП-10 найбільш переповнених пляжів світу у 2023 році

Біда в тому, що ці стріляючі мають майже прозоре тіло і такі ж щупальця завдовжки до метра. Їх практично не видно у воді та на піску. Отрута іруканджі діє досить повільно і спочатку цілком терпимий укол ігноруєш або зовсім не помічаєш. Проте за кілька хвилин починається ціла феєрія паралітичних ефектів: сильні головні болі, м’язах кінцівок, внутрішніх органів, нудота. Доповнюються вони впливом на нервову систему – занепокоєнням, а також на серцево-судинну – тахікардію та гіпертонію. Закінчитися все може набряком легенів, мозку та смертю. Австралія взагалі відома всілякими отруйними гадами, зокрема морськими. Крім Фрейзера різні види кубомедуз мешкають у районі всіх узбереж цього континенту.

Свіжі новини

Новини по темі